Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2.6 m/s no D-DR
Piektdiena, 2019. gada 18. OktobrisVārda dienu svin: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends, Lūkass

Arī Latvija vēl jāiepazīstina ar Jelgavas tūrisma piedāvājumu

Anastasija Miteniece
Nedēļas nogalē Jelgavas reģionālā Tūrisma centra (JRTC) tūrisma speciālisti devās uz Madonu, kur norisinājās VI Latvijas Tūrisma informācijas tirgus. «Vienlaikus tā bija iespēja gan iepazīstināt Madonas iedzīvotājus ar mūsu pilsētas tūrisma piedāvājumu, gan arī redzēt, kā strādā mūsu kolēģi no vairāk nekā 20 Latvijas pilsētām,» pasākumu vērtē JRTC Tūrisma informācijas nodaļas vadītāja Vita Ziemele.

Latvijas Tūrisma informācijas tirgus ir pasākums, kas katru gadu norisinās citā Latvijas pilsētā, iepazīstinot tās iedzīvotājus ar aktualitātēm tūrismā. Šoreiz pasākuma dalībnieki uzņemti Madonā pie Saieta laukuma. «Latvijas Tūrisma informācijas tirgus norises laikā Saieta laukumā notika Madonas pilsētas svētki, kurā bija arī amatnieku un mājražotāju tirdziņš, tādēļ apmeklētāju netrūka. Par tūrisma piedāvājumu Jelgavā interesējās kopumā ap 200 cilvēkiem, kas ir ievērojams rādītājs. Daudzi apmeklētāji atzina, ka jau ieplānojuši braucienu uz Jelgavu konkrētos datumos, un interesējās par tūrisma piedāvājumu visplašākajā nozīmē, daudziem radās jautājumi par Smilšu skulptūru festivālu un to, cik ilgi būs apskatāmas skulptūras. Bija arī daži interesenti, kuru bērni studē Jelgavā, un viņi pilsētā plāno kopīgu atpūtu,» stāsta V.Ziemele.

«Ļoti vērtīgi bija arī tas, ka uz pasākumu ieradāmies dienu iepriekš un piedalījāmies iepazīšanās tūrē. Kolēģi no Madonas stāstīja, kā viņi organizē savu darbu,» tā V.Ziemele, uzsverot: lai gan katrai vietai ir sava specifika un viens risinājums noteikti nestrādās vienādi labi katrā pilsētā, pasākumā varēja dzirdēt vērtīgas idejas. «Piemēram, Madonā ar uzņēmējiem, kuru gan ir krietni mazāk nekā Jelgavā, tiek dibināts un uzturēts ciešs kontakts – regulāri organizētas «tūrisma brokastis», kur neformālā gaisotnē tiek pārrunātas aktualitātes un dibināta sadarbība dažādos jautājumos,» ideju novērtē V.Ziemele.

Rezumējot pasākuma norisi, viņa atzīst: Jelgavas stiprā puse ir daudzveidīgs tūrisma piedāvājums – mums ir gan aktīvā atpūta pie dabas, gan kultūrvēsturisks piedāvājums, gan arī kultūras programma, kas bagāta ar festivāliem un svētkiem –, gan arī pateicīga atrašanās vieta, jo esam pa ceļam daudzos maršrutos.

VI Latvijas Tūrisma informācijas tirgu organizēja Latvijas tūrisma informācijas organizāciju asociācija «Lattūrinfo» kopā ar Madonas novada pašvaldību. Pasākuma organizatoru gods katru gadu tiek izlozēts, un kā nākamie pasākuma norises vietu izvēlēsies Kurzemes Tūrisma asociācija.

Foto: JRTC

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti