Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no DA
Trešdiena, 2019. gada 16. OktobrisVārda dienu svin: Daiga, Dinija, Dinārs

Applūstošajās pļavās iezīmēta koka laipu trase

Ritma Gaidamoviča
Lai mazinātu intensīvu nokrišņu izraisītu applūšanas risku, turpinās darbi Svētes upei piegulošajās teritorijās Būriņu ceļā un Sniega ielā. Šobrīd ir noteikti jauni satiksmes ierobežojumi: līdz 1. septembrim Būriņu ceļa posmā no Blāzmas līdz Zemgaļu ielai transporta kustība tiek organizēta pa vienu braukšanas joslu, bet līdz 30. septembrim ir aizliegta satiksme Vītolu ceļa posmā no Būriņu ceļa līdz Miezītes ceļam. Šajā ceļa posmā tiek nojaukts koka tilts pār Svētes upi un tā vietā sāk izbūvēt caurteku regulatoru un veidot ceļa uzbērumu.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» projektu vadītāja Liene Klauža stāsta, ka Būriņu ceļa posmā no Blāzmas līdz Zemgaļu ielai ir noteikti īslaicīgi satiksmes ierobežojumi, autotransporta kustību būvdarbu zonā organizējot pa vienu joslu. «Šajā ceļa posmā notiek intensīva grāvju tīrīšana, un šonedēļ plānots sākt arī jaunu caurteku būvniecību blakus esošajās šķērsielās – Āraišu un Stūrīšu ielā,» skaidro L.Klauža.

Bet pilnībā slēgta transporta kustība līdz 30. septembrim ir Vītolu ceļa posmā no Būriņu līdz Miezītes ceļam. «Pilsētsaimniecības» projektu vadītāja Kristīne Vuškārniece skaidro, ka šīs izmaiņas noteiktas, jo tiek demontēts tilts pār Svētes upi Vītolu ceļā un tā vietā uzsākta caurtekas regulatora izbūve un tiks veidots ceļa uzbērums. Jāpiebilst, ka kājāmgājēji un velosipēdisti šo ceļo posmu var šķērsot pa speciāli izveidotu uzbērumu. Caurtekas regulatora būvniecību plānots pabeigt līdz septembra beigām. Tāpat šobrīd applūstošajās pļavās Svētes krastā, kur plānots ierīkot pastaigu zonu ar koka laipu tīklu un grants celiņiem, jau ir iezīmēta vieta, kur atradīsies koka laipas. «Šobrīd ir veikti pļavu un tuvumā esošo grāvju tīrīšanas darbi un applūstošajās pļavās starp Sniega ielu, Vītolu ceļu, Būriņu ceļu un Miezītes ceļu ir izsprausta trase, kur atradīsies koka laipas. Tāpat ir uzsākta mitrāju izveide un projektā paredzēto augu stādīšana,» stāsta K.Vuškārniece.

Jāpiebilst, ka joprojām ir slēgta transporta kustība Būriņu ceļā no Vītolu ceļa līdz Bāra ceļam, kur norit jaunā tilta pār Svētes upi Būriņu ceļā būvniecība. Jāatgādina, ka gājēji un velobraucēji minēto ceļa posmu var šķērsot pa speciāli izveidotu uzbērumu blakus tiltam. «Šobrīd jau ir izbūvēti jaunā tilta krasta balsti abās pusēs un arī veikta urbpāļu izbūve, un drīz sāksies jaunā tilta laiduma izbūves darbi,» tā K.Vuškārniece, piebilstot, ka tilta būvniecību plānots pabeigt līdz septembra beigām. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka vecā koka tilta vietā, kas savu laiku jau bija nokalpojis, Būriņu ceļā pār Svētes upi tiek būvēts jauns tilts ar laiduma konstrukciju no saspriegtas vienlaidus monolītā dzelzsbetona plātnes, kas nodrošinās lielāku nestspēju nekā vecais tilts.

Lai mazinātu intensīvu nokrišņu izraisītu aplūšanas risku Svētes upei piegulošajās teritorijās Būriņu ceļā un Sniega ielā, Jelgavas pašvaldība šobrīd īsteno Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu «Kompleksu pasākumu īstenošana Svētes upes caurplūdes atjaunošanai un plūdu apdraudējuma samazināšanai piegulošajās teritorijās», kura ietvaros tiek realizēti trīs būvprojekti – «Zaļās infrastruktūras izveidošana Sniega ielas piegulošajās teritorijās», «Virszemes notekūdeņu sakārtošana Būriņu ceļa posmā no Blāzmas ielas līdz Zemgaļu ielai» un «Svētes upes caurplūdes atjaunošana pie Būriņu ceļa tilta». Šo projektu ietvaros tiek atjaunota novadgrāvju sistēma minētajā teritorijā, Būriņu ceļā pār Svētes upi būvē jaunu tiltu, tāpat projekta gaitā Vītolu ceļā tilta pār Svēti vietā tiks izbūvēta caurteka regulators un veidots ceļa uzbērums, bet applūstošajās pļavās Svētes krastā tiks ierīkota pastaigu zona ar koka laipām un grants celiņiem. K.Vuškārniece norāda, ka, īstenojot šos projektus, tiks uzlabota dzīves kvalitāte Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem, samazināti aplūšanas riski piesārņotai vietai 4,05 kvadrātkilometru teritorijā.

Foto: Raitis Supe/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti