Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 0 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Apcietina vīrieti par svešas mantas tīšu dedzināšanu

Ritma Gaidamoviča
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) Jelgavas iecirknī augustā uzsākts kriminālprocess par diviem gadījumiem, kuros persona tīši dedzinājusi svešas mantas. Dedzinātājs – 1984. gadā dzimis vīrietis – šobrīd ir apcietināts.

VP ZRP pārstāve Ieva Sietniece informē, ka 13. augustā pēc pulksten 22 Saldus ielā Jelgavā dega vieglā automašīna, bet Kazarmes ielā tajā pašā vakarā pie neapdzīvotas mājas dega sadzīves atkritumi. «Informāciju pa degšanu pa tālruni saņēma Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas Operatīvās vadības nodaļa, kas nekavējoties uz notikuma vietu nosūtīja policijas ekipāžu. Ņemot vērā to, ka abi izsaukumi bija gandrīz vienlaicīgi, policistiem radās aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu, ko apstiprināja arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kas notikuma vietā veica dzēšanas darbus. Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas ekipāža, apsekojot tuvāko apkārtni, pamanīja aizdomīgu vīrieti alkohola reibumā, kurš tika nogādāts medicīniskajā atskurbtuvē, lai pēc atskurbšanas to nogādātu Valsts policijā tālāko apstākļu noskaidrošanai,» notikumu gaitu stāsta I.Sietniece.

VP ZRP Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki par abiem dedzināšanas gadījumiem uzsāka kriminālprocesu. «Veicot izmeklēšanas darbības, policisti nostiprināja pierādījumus, kas ir pietiekami, lai 1984. gadā dzimušo vīrieti atzītu par aizdomās turēto. Izmeklēšanas laikā tika arī noskaidrots, ka aizturētais vīrietis jau iepriekš bija saukts pie kriminālatbildības par līdzīgiem noziegumiem. Tiesa aizturētajam vīrietim ir piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu,» stāsta policijas pārstāve.

Krimināllikuma 185. panta 2. daļa nosaka, ka par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā izdarīta lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti