Meklēšanas forma

Apmācies -4 °C Lēns vējš, 3.7 m/s no R-DR
Sestdiena, 2019. gada 23. FebruārisVārda dienu svin: Haralds, Almants

Apbalvo par teicamu darbu ar jaunatni

Anastasija Miteniece
Piektdien Madonas Kultūras namā notika Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotā konkursa «Labākais darbā ar jaunatni 2018» uzvarētāju godināšana. Jelgavas pašvaldība konkursā saņēma balvu nominācijā «Darbā ar jaunatni tradīcijām bagātākā pašvaldība», savukārt jelgavniece Jelgavas jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle atzīta par «Pieredzes bagātāko jaunatnes darbinieku».

«Liels gandarījums, ka esam novērtēti valsts līmenī. Tas ir papildu pierādījums tam, ka šos gadus esam strādājuši un gājuši pareizajā virzienā. Mūsu starpā izveidojās sadarbība, kuras rezultātā mēs saprotam, kas ir nepieciešams jaunietim – kāda vide viņam ir piemērota, kādas ir viņa intereses un vajadzības, ar kādiem izaicinājumiem viņš saskaras un kā mēs varam palīdzēt. Savukārt jaunieši ir sapratuši – ar mums var un vajag runāt,» teic J.Grīsle.

Viņa uzsver, ka patīkami pārsteigta arī par sava darba novērtējumu. «Sāku strādāt par jaunatnes lietu speciālisti Jelgavā 2008. gadā un kopš tā laika cenšos pēc labākās sirdsapziņas darīt man uzticēto darbu,» tā viņa, skaidrojot, ka gadu gaitā lielākais izaicinājums būt «tiltam» starp jauniešiem un pašvaldību – saprast jauniešu vajadzības un meklēt iespējas tās realizēt pilsētā. «Tāpat ir svarīgs ikdienas darbs ar jauniešiem – atrast pieeju katram nemaz nav tik vienkārši. Aktīvākajiem jāmeklē arvien jaunas iespējas attīstīties. Ir tie jaunieši, kuri var daudz, bet jūtas nedroši – šajos gadījumos svarīgi ir dibināt uzticīgas attiecības un iedrošināt, ievirzīt. Lielākais uzdevums ir veidot šo dialogu, un jāatzīst – mums tas izdodas!».

Konkursa finālā, vērtējot sešas pašvaldības nominācijā «Darba ar jaunatni tradīcijām bagātākā pašvaldība», vērtēšanas komisija ņēma vērā vairākus kritērijus – kā pašvaldībā sistemātiski notiek darbs ar jauniešiem, kā tas tiek koordinēts, kā arī – kādā veidā tiek organizēta šī darba stratēģiskā plānošana. Tāpat ņemts vērā pašvaldības piešķirtais budžets darbam ar jaunatni. Eksperti pievērsa uzmanību arī tam, vai pašvaldībā pieejama kvalitatīva un atbilstošā apjomā informācija par jauniešu iespējām, kā tiek nodrošināta jauniešu līdzdalība lēmumu pieņemšanā un atbalsts jauniešu organizācijām, kā arī vērtēja, kādi ir atbalsta pasākumi darbā ar jaunatni, tai skaitā pilsoniskās audzināšanas sekmēšanā un neformālās izglītības atzīšanā tiek veikti. Tāpat tika vērtēts vai pašvaldība īsteno sadarbības projektus valsts, kā arī starptautiskā līmenī.

Savukārt, vērtējot piecus pretendentus nominācijā «Pieredzes bagātākais jaunatnes darbinieks» komisija ņēma vērā speciālista darba pieredzi darbā ar jaunatni, viņa sadarbību ar citām jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām, profesionālās pilnveides regularitāti, kā arī to, cik bieži un kādi informatīvie un izglītojošie pasākumi organizēti jaunatnes politikas jomā. Tāpat tika vērtēts, kā speciālists sekmē jauniešu pilsonisko audzināšanu un konsultē jauniešus jaunatnes politikas jomā.

Būtiski uzsvērt, ka no Jelgavas konkursa nominācijā «Darbīgākā jaunatnes organizācija, biedrība vai nodibinājums, kas veic darbu ar jaunatni līdzdalības veicināšanai jauniešu vidū» viena no piecām organizācijām Latvijā, bija izvirzīta arī biedrība «Kultūras un mākslas centrs «Nātre»».

Jāpiebilst, ka, lai pateiktos par ieguldījumu jauniešu līdzdalības veicināšanā un dzīves kvalitātes uzlabošanā, Izglītības un zinātnes ministrija aicināja iedzīvotājus pieteikt pretendentus konkursā «Labākais darbā ar jaunatni 2018». Konkurss tiek rīkots reizi divos gados ar mērķi izteikt Izglītības un zinātnes ministrijas atzinību pašvaldībām, darbā arjaunatni iesaistītajām personām, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni, par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Jelgavnieki apbalvojumus konkursā saņēmuši arī iepriekš.

Kopumā šogad konkursā pasniegti apalvojumi 10 nominācijās.

Foto: no J.Grīsles arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru