Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Aizvadīts 13. Jelgavas velobrauciens

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Jelgavā notika 13. velobrauciens – tas pulcēja vairāk nekā 200 velobraucēju, kuri mēroja ceļu no Vecpilsētas ielas līdz nometnes vietai «Lediņi». Tur dalībnieki varēja iesaistīties atrakcijās un krāt zīmodziņus, lai piedalītos loterijā un cīnītos par galveno balvu – velosipēdu.

Šīgada velobrauciena tēma bija «Retro», un atraktīvākie pasākuma dalībnieki bija piedomājuši ne vien pie sava vizuālā tēla, bet arī velosipēda rotājuma. Kā ierasts, velobrauciena dalībnieki tika sveikti vairākās nominācijās. Kā jaunākais sacensību dalībnieks tika sumināts Haralds Ofkants, kuram ir septiņi mēneši. Apcerīgākā dalībnieka balvu saņēma Nils Edvards Fiskovičs, visātrākais dalībnieks bija Ralfs Laizāns, pieredzējušākais dalībnieks – Pēteris Poranovskis. Balvu par oriģinālāko vizuālo tēlu saņēma Inga Vasiļjeva un Oskars Bartuševics. Par stilīgāko ģimeni tika atzīta Fiskoviču ģimene, par saliedētāko kolektīvu – komanda «Karameļki», par vienotāko ģimeni – Ozolu ģimene, bet nominācijā «Kuplākā klase» tika sveikts Jelgavas 4. vidusskolas kolektīvs. Tā kā šogad notika 13. velobrauciens, īpaši sumināts tika arī velobrauciena dalībnieks ar 13. numuru – Estere Stokmane – un 113. numuru – Velta Zjatkova.

«Velobraucienā piedalāmies otro gadu – braucam kopā ar draugiem,» saka I.Vasiļjeva ar meitu Danielu. Viņas vizuālais tēls piesaistīja daudzu uzmanību – padomāts bija par visu, un pat velosipēds atbilstošs retro stilam. «Nē, nē, riteni speciāli nepirku, man tāds jau bija,» smejas Inga, piebilstot, ka viņai patīk vecas, labas lietas. «Mēs cenšamies būt aktīvas un iesaistīties, turklāt, ja ir laba kompānija un tik jauks laiks kā šodien – silts un arī vējiņš –, kāpēc nepiedalīties,» teic Inga. Ģimene arī ikdienā aktīvi brauc ar velosipēdiem, piemēram, Daniela dodas uz bērnudārzu, bet šodien viņa bija pasažieris.

Savukārt O.Bartuševics teic, ka sievai neplānoti bija jādodas uz darbu, un viņš nolēmis saīsināt dienu bērniem Mikum, Madei, Kārlim un Dāvim. «Nē, nē, es neesmu speciāli gatavojies – par tēlu piedomāts ir bērniem, es esmu sporta tērpā,» saka Oskars, kurš bija tērpies miesaskrāsas tērpā, kas atgādina populāro Latvijas dzejas klasiķa Raiņa strīpaino peldkostīmu. Ģimene velobraucienā piedalījās otro reizi. «Man šovasar paliks desmit gadi, un tad es kārtošu velobraucēja tiesības,» stāsta Kārlis. Viņš gan atzīst, ka vēl jāpamācās noteikumi, jo, kad viņš pārbaudījis savas zināšanas testā, viņam bijusi viena kļūda. «Kad man būs tiesības, varēšu braukt uz skolu – tas nav tālu, kādu kilometru no mājām,» spriež Kārlis, kurš ir lepns, ka viņam ātrāk par brāļiem un māsu būs velosipēdista apliecība.

Šogad, pateicoties velobrauciena atbalstītājiem, tika izlozēti divi velosipēdu. Dāvanu karti velosipēda iegādei no Jāņa Bisenieka fonda ieguva Arturs Sokolovs, bet «Kanclera nama» dāvanu karti – Aivars Paegle. «Šogad ar diviem vecākajiem bērniem velobraucienā piedalījāmies pirmo reizi, un viņiem pasākums patika. Bet pie jauna velosipēda visdrīzāk tiks jaunākā meita, septiņgadniece, kura šodien palika mājās – viņa aug, un vajag no bērnu riteņa pārkāpt jau uz lielāku,» stāsta Aivars, piebilstot, ka ģimene iecienījusi izbraucienus ar velosipēdiem pa labiekārtotiem veloceliņiem uz Ozolniekiem, kur tiek nobaudīts saldējums, un atpakaļ.

Jāatgādina, ka velobrauciena dalībnieki šogad veica apmēram 11 kilometrus garu maršrutu no Vecpilsētas ielas, tālāk pa Krišjāņa Barona, Pulkveža Brieža ielu, Meiju ceļu, Satiksmes, Aspazijas, Dambja ielu, Rūpniecības ielu, stacijas apli, Lietuvas šoseju, Miera ielu, Bauskas ielu, Lediņu ceļu līdz nometnei «Lediņi».

Velobraucienu organizēja biedrība «Jelgavā 21. gadsimts» un Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Video: Māris Martinsons

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti