Meklēšanas forma

Skaidras debesis -3 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Aicina uz Starptautiskās invalīdu dienas koncertu

Emīls Rotgalvis
3. decembrī, atzīmējot Starptautisko invalīdu dienu, Jelgavas 4. vidusskolas zālē, Akmeņu ielā 1, notiks koncerts «Ar sauli sirdī». Tajā būs gan muzikāli, gan deju priekšnesumi, kā arī dzejas lasījumi. Koncerts sāksies pulksten 14, un to rīko Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Uz koncertu aicināti visi Jelgavas pilsētas iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām – gan tie, kuri apvienojušies nevalstiskajās organizācijās, gan individuāli. Starptautiskajai invalīdu dienai veltītais koncerts pilsētā notiek jau vairākus gadus, un tā ir iespēja vismaz reizi gadā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuriem ir kādi talanti vai prasmes, parādīt tās auditorijas priekšā, tādējādi ar savu piemēru motivējot uzdrīkstēties arī citus. Savukārt klausītājiem koncerts ļauj baudīt un garīgi bagātināties, klausoties jau atpazīstamu mūziķu priekšnesumus, kas var kalpot kā stimuls un motivācija sākt darboties arī pašiem. Kā informē Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītājas vietniece Evika Kaufelde, pasākumā laipni gaidīti arī invalīdu draugi un atbalstītāji.

Šogad koncertā uzstāsies Latvijas Neredzīgo Savienības Jelgavas teritoriālās organizācijas vokālais ansamblis, Valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiāles «Jelgava» radošais kolektīvs, Jelgavas sieviešu invalīdu organizācijas «Zvaigzne» ansamblis, Ozolnieku deju kolektīvs «Leila», dienas centra «Atbalsts» līnijdejotāju grupa, dzejniece Aleksandra Kazanceva ar mūziķi Jorenu un pasākuma īpašie viesi – Gitas Ceilertes un Reiņa Reimaņa duets, kā arī pasaulē pazīstamais čellists Maksims Beitāns.

3. decembrī visā pasaulē jau kopš 1993. gada atzīmē Starptautisko invalīdu dienu. Tās mērķis ir pievērst uzmanību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, viņu ikdienai, tiesībām un problēmām. Tas ir aicinājums cilvēkiem vienoties kopējos pasākumos, lai mazinātu atstumtību un veicinātu cilvēku ar īpašām vajadzībām sociālo iekļaušanos.

Jāpiebilst, ka personām, kurām nepieciešams specializētais transports nokļūšanai uz koncerta norises vietu un no tās, jāpiesakās līdz 29. novembra pulksten 12, zvanot pa tālruni 63029841, 25426732, savukārt papildinformāciju par pasākuma norisi var uzzināt, zvanot uz Sabiedrības integrācijas pārvaldi pa tālruni 63005468. Ieeja pasākumā ir bez maksas, un iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti