Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no R
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Aicina uz atvērto ekskursiju Svētās Trīsvienības baznīcas tornī

Anastasija Miteniece
Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) piedāvā iespēju katra mēneša trešajā sestdienā, iegādājoties biļeti torņa apskatei, iepazīt ekspozīcijas kopā ar gidu bez papildu samaksas. Šo sestdien, 15. jūnijā, pulksten 11 ikviens interesents aicināts uz šāgada sesto atvērto ekskursiju.

«Kopš janvāra atvērtās ekskursijas Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī apmeklējuši 36 cilvēki. Lai arī tas nav daudz, tomēr šie apmeklētāji, kuri atnāk uz ekskursiju, ir patiesi ieinteresēti klausīties stāstītajā. Reizēm tiek uzdoti jautājumi, par kuriem gidiem jāpalauza galva. Viens no populārākajiem jautājumiem ir, piemēram, kāpēc netika atjaunota visa baznīca, bet tikai tornis, un vai baznīcu kādreiz atjaunos. Tāpat jautā, kāpēc Jelgavas simbols ir tieši alnis, vai ir kāda leģenda par to. Cilvēki ir pārsteigti par to, cik ļoti nopostīta Jelgava bija pēc kara. Nāk arī ar savām fotogrāfijām un dalās atmiņās,» atvērto ekskursiju norisi rezumē JRTC Sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Grigorjeva, papildinot: teju katrā ekskursijā dalībnieku vidū ir ne vien jelgavnieki, bet arī rīdzinieki. Visapmeklētākā līdz šim bija ekskursija martā – tajā piedalījās 19 cilvēki.

Arī šo sestdien ekskursijas laikā torņa deviņos stāvos kopā ar gidu varēs apmeklēt trīs ekspozīcijas, kurās iepazīt Jelgavu un tās vēsturi, izzināt Jelgavas simboliku, Latvijas brīvvalsts pirmos prezidentus – zemgaliešus –, Zemgales tautastērpus, kā arī Svētās Trīsvienības baznīcas vēsturi. Ekspozīcijas ir arī interaktīvas un ļauj līdzdarboties – atklāt pilsētas ģerboņa noslēpumus, salikt no gabaliņiem Zemgales karti, virtuāli paviesoties prezidenta kabinetā, izmēģināt latvju rakstu šūšanu un daudz ko citu. Tāpat būs iespēja kopā ar gidu apmeklēt izstāžu zāli un torņa skatu laukumu 9. stāvā un uzzināt vairāk par redzamajām pilsētas dominantēm no 37 metru augstuma.

Šobrīd Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē apskatāma mākslinieka Ulda Rogas gleznu izstāde «Vecpilsētas iela kādreiz», bet torņa kāpņu telpā būs apskatāma pavisam jauna izstāde – jelgavnieces Dainas Šulcas gleznu izstāde «Ainavas un ziedi», kas ļaus baudīt ziedošas vasaras noskaņas gleznās gan Latvijā, gan citās Baltijas jūras reģiona valstīs.

Lai piedalītos ekskursijā, jāiegādājas ieejas biļete Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī – biļetes cena pieaugušajiem ir 2,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro, pirmskolas vecuma bērni torņa ekspozīcijas var apmeklēt bez maksas. Plānotais ekskursijas ilgums ir viena stunda, un iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Interesenti uz ekskursiju aicināti ierasties laicīgi – nedaudz pirms pulksten 11.

Jāpiebilst, ka ekskursijas ar gidu Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī iespējams pieteikt arī citos sev interesējošos laikos, bet par maksu – ekskursijas cena latviešu valodā ar gidu ir 11 eiro, bet svešvalodā – angļu, krievu, vācu – 15 eiro. Iepazīt torņa ekspozīcijas gida pavadībā var gan grupas, gan individuāli apmeklētāji.

Foto: JRTC 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti