Meklēšanas forma

Apmācies -3 °C Viegls vējš, 2.5 m/s no Z-ZR
Piektdiena, 2019. gada 18. JanvārisVārda dienu svin: Antons, Antis, Antonijs

Aicina pieteikties veselības veicināšanas jomas speciālistus

Ritma Gaidamoviča
Februārī jelgavniekiem tiks piedāvāta virkne jaunu bezmaksas aktivitāšu un lekciju, Jelgavā īstenojot Veselības veicināšanas programmu. Līdz 5. februārim Jelgavas Sociālo lietu pārvalde aicina atsaukties veselības veicināšanas jomas speciālistus un organizācijas, kas var piedāvāt izglītojošas nodarbības dažāda vecuma jelgavniekiem, piemēram, par uzturu, garīgās veselības veicināšanu, atkarību jautājumiem.

Sociālo lietu pārvaldes Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļas vecākā speciāliste veselības veicināšanas jautājumos Karolina Lankovska stāsta, ka Veselības veicināšanas programmas pirmā gada aktivitātes tuvojas noslēgumam. «Vēl tikai rīt, 26. janvārī, Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņu vecāki pulksten 19 skolā aicināti uz izglītojošu lekciju par 21. gadsimta bērnu un jauniešu atkarībām,» stāsta K.Lankovska, piebilstot, ka šobrīd jau aktīvi tiek plānotas jaunas aktivitātes 2018. gadam.

Paredzēts, ka jau februārī dažāda vecuma jelgavniekiem tiks piedāvātas bezmaksas sportiskas un izzinošas nodarbības. «Lai uzlabotu iedzīvotāju zināšanas un prasmes veselības jomā, tiks realizēti veselīga uztura paradumu, atkarību profilakses, garīgās veselības veicināšanas, seksuālās un reproduktīvās veselības veicināšanas pasākumi, kā arī piedāvātas daudzveidīgas fiziskās aktivitātes,» stāsta K.Lankovska.

Lai paplašinātu nodarbību un pasākumu vadītāju loku, Sociālo lietu pārvalde aicina pieteikties speciālistus un pakalpojumu sniedzējus, kuri vēlas darboties veselības veicināšanas jomā un vadīt izglītojošas nodarbības dažādām mērķ­grupām – bērniem, pieaugušajiem, senioriem, personām ar invaliditāti. «Piemēram, tie var būt uztura speciālisti, psihologi, psihoterapeiti, cilvēki un organizācijas, kas jauniešiem varētu stāstīt par atkarību profilaksi, speciālisti, kuri varētu izglītot par garīgo veselību,» skaidro K.Lankovska.

Speciālisti kontaktinformāciju, CV un īsu aprakstu par nodarbību veidiem un to tēmām aicināti sūtīt pa e-pastu karolina.lankovska@soc.jelgava.lv līdz 5. februārim. «Iesūtīto informāciju pievienosim mūsu projekta pakalpojumu sniedzēju datubāzei un pakalpojumu sniedzējiem, ar kuriem vēlēsimies sadarboties, izsūtīsim uzaicinājumu piedalīties cenu aptaujā par konkrētām aktivitātēm,» piebilst K.Lankovska.

Veselības veicināšanas programmas aktivitātes Jelgavas pilsētā tiek īstenotas projekta «Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1. kārta» gaitā.

Foto: pašvaldība

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti