Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.4 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Aicina ģimenes pieteikties sacensībām «Bibliomāni»

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ģimenes pieteikties sacensībām «Bibliomāni», kurās ģimenēm būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas dabaszinību nozarē un apliecināt svešvalodu prasmes. Sacensības bibliotēkā notiks svētdien, 25. novembrī, bet pieteikt savu dalību interesenti aicināti līdz 31. oktobrim, informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas projektu vadītāja Klinta Kalnēja.

Ģimeņu sacensības tiek organizētas ar mērķi veicināt paaudžu sadarbību, rosināt bērnus, vecākus un vecvecākus apgūt jaunas zināšanas, mācoties vienam no otra. Komandām sacensību gaitā būs jāpilda ar dabaszinātnēm un svešvalodām saistīti uzdevumi, bet pirms tam notiks komandu apmācības, kurās dalībnieki tiks sagatavoti sacensību uzdevumu izpildei. «Ģimenēm būs jāizpilda dažādi atjautības uzdevumi, piemēram, burtu režģī jāatrod vārdi angļu valodā, alfabēta secībā jāsakārto grāmatas pēc to nosaukumiem, izmantojot visus bibliotēkā pieejamos resursus, jāatbild uz jautājumiem. Tāpat ģimenes būs aicinātas spēlēt bibliotēkā pieejamo interaktīvo dabaszinātņu spēli un pildīt citus uzdevumus,» stāsta K.Kalnēja.

Sacensībām aicinātas pieteikties komandas vismaz divu cilvēku sastāvā – viens pieaugušais un viens bērns –, bet maksimālais dalībnieku skaits ir pieci cilvēki, kuru vidū ir ne vairāk kā divi pieaugušie.

Spēles pusfināli notiks Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā un Šauļu pilsētas pašvaldības publiskajā bibliotēkā – to gaitā tiks noskaidrotas piecas aktīvākās un erudītākās ģimenes savos apvidos, kuras tikties ģimeņu sacensību finālā Šauļos 8. decembrī. Jāpiebilst, ka par dalību sacensībās veicināšanas balvas saņems visas komandas.

Pieteikties ģimeņu sacensībām «Bibliomāni» līdz 31. oktobrim var pa e-pastu klinta.kalneja@biblioteka.jelgava.lv, norādot nolikumā prasīto informāciju. Ar nolikumu var iepazīties ŠEIT. Dalība sacensībās ir bez maksas.

Pasākums tiek organizēts Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta «Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā» gaitā.

Foto: no «Jelgavas vēstneša» arhīva

Atslēgas vārds: bibliomāni

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti