Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.6 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

38 projekti apstiprināti; pieteikšanās kanalizācijas pieslēgumu līdzfinansējumam turpinās

Ilze Knusle-Jankevica
Izvērtēti saņemtie pieteikumi Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansētajai programmai centrālās kanalizācijas pieslēgumu izbūvei. Pašvaldības līdzfinansējumu saņems 38 ēkas, kopā apgūstot 20 731 eiro no šim mērķim piešķirtajiem pašvaldības līdzekļiem. Lai arī aktivitāte bijusi liela, viss programmas finansējums šim gadam vēl nav apgūts, tāpēc šonedēļ izsludināta atkārtota pieteikumu iesniegšana, kas turpināsies līdz 9. augustam.

«Kopējā aktivitāte šogad bija patiešām liela, un gandrīz visi iesniegtie pieteikumi arī tika akceptēti. Dominē pieteikumi, kas centralizētajai kanalizācijai atvieglotā kārtībā paredz pieslēgt vienģimenes mājas – šie darbi nav tik lieli, tos var veikt arī pats īpašnieks, un pašvaldība līdzfinansē tikai materiālu iegādi,» norāda SIA «Jelgavas ūdens» tehniskais direktors Viktors Juhna.

Šogad programmā tika ieviestas izmaiņas, paplašinot daudzdzīvokļu mājas definīciju un nosakot, ka tā ir jebkura māja, kurā ir vairāk par vienu dzīvokli. Šīs mājas varēja pretendēt uz lielāko līdzfinansējumu – līdz 75 procentiem no pieslēguma būvdarbu kopējām izmaksām, bet nepārsniedzot 3750 eiro. Šajā kategorijā bija iesniegti divi pieteikumi, un abi arī akceptēti: centralizētajai kanalizācijai tiks pieslēgta divu dzīvokļu māja Birzes ielā 1, depo rajonā, un deviņu dzīvokļu māja Olaines ielā 7, Pārlielupē. «Māju, kas nav pieslēgtas centralizētajai kanalizācijai, problēma ir tā, ka nosēdakas ir regulāri jāizsūknē – tas prasa nepārtrauktu sekošanu līdzi situācijai un samērā regulāras izmaksas par aku iztīrīšanu. Turpretim centrālā kanalizācija nozīmē komfortu un arī labākus higiēniskos apstākļus gan pašā mājā un tās apkārtnē, gan pilsētā kopumā. Pamazām māju īpašniekos attīstās tas, ko varētu saukt par saimniecisko domāšanu – apziņa, ka atmaksājas ieguldīt savā īpašumā, it īpaši, ja ieguvumi būs ilgtermiņā,» norāda abu ēku apsaimniekotājas SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» valdes loceklis Juris Vidžis. Šīs mājas kopā saņems pašvaldības līdzfinansējumu 7040,98 eiro apmērā.

Uz atbalstu līdz 50 procentiem no būvdarbu izmaksām, bet ne vairāk kā 1000 eiro, varēja pretendēt vienģimenes mājas, ja plānotajiem darbiem nepieciešama apliecinājuma karte un tos veiks būvkomersants. Šajā kategorijā saņemti pieci pieteikumi, un visi akceptēti: Vecajā ceļā, Platones ielā, Kooperatīva ielā, Pumpura ielā. Kopējais pašvaldības līdzfinansējums šīm mājām ir 4267,98 eiro.

Savukārt līdz ar izmaiņām būvniecības nozares likumdošanā kanalizācijas pieslēgumu vienģimenes māju īpašnieki var izbūvēt arī atvieglotā kārtībā – pēc novietojuma plāna un darot darbus kaut vai paši. Šādā gadījumā pašvaldības maksimālais atbalsta apjoms bija 500 eiro par nepieciešamo materiālu iegādi – līdz 10 eiro par viena kanalizācijas tīkla metra izbūvi un līdz 150 eiro par skataku. Šajā grupā saņemti 33 pieteikumi, no kuriem 31 ir akceptēts, vienam pieprasīti papildu dokumenti izvērtēšanai, bet viens – noraidīts. Kā norāda V.Juhna, šis pieteikums neatbilda Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošo noteikumu prasībām. Kopējais nepieciešamais pašvaldības līdzfinansējuma apmērs 31 apstiprinātajam pieteikumam ir 9422,06 eiro. Centralizētajai kanalizācijai tiks pieslēgtas privātmājas Lāču, Laimas, Gundegas, Smilšu, Kronvalda, Sprīdīšu, Pumpura, Atmodas, Kameņu, Brigaderes, Akmeņu, Liepu, Mātera, Olaines, Parka, Palu, Viskaļu un Aveņu ielā, Bērzu un Rogu ceļā.

«Liela daļa māju atrodas rajonos, kur pēdējos gados, paplašinot ūdenssaimniecības sistēmu pilsētā, no jauna tika izbūvēti kanalizācijas tīkli. Tomēr varam secināt, ka iedzīvotāji lēmumu par mājas pieslēgšanu tīklam nepieņem uzreiz – viņiem nepieciešams laiks apdomāt, aprēķināt izdevumus, aplēst ieguvumus,» vērtē «Jelgavas ūdens» Projektu īstenošanas grupas vadītāja Ieva Strode, uzsverot: kaut arī nav apgūts viss pašvaldības atvēlētais līdzfinansējums, galvenais mērķis ir sasniegts – arvien vairāk iedzīvotāju pilsētā uzlabo savus sadzīves apstākļus, izmantojot centralizētās komunikācijas.

Jāatgādina, ka šogad no pašvaldības budžeta programmai bija atvēlēti 30 000 eiro, no kuriem apgūti 20 731,02 eiro.

Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums kanalizācijas pieslēguma izbūvei pieejams kopš 2016. gada.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti