Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Vēja vēsma, 0.3 m/s no A-DA
Pirmdiena, 2019. gada 23. SeptembrisVārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

14. Jelgavas velobraucienā dodas vairāk nekā 300 dalībnieku

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien vairāk nekā 300 velosipēdistu devās jau 14. Jelgavas velobraucienā, kas, turpinot svinēt Latvijas simtgadi, tika aizvadīts varonības zīmē – dalībniekus vienoja tematika «Varonība». Un tiešām daļa brauciena dalībnieku ceļā no Uzvaras parka līdz Lediņiem devās tērpušies muskatieru, karavīru un citu varoņu tēlos.

«Viens par visiem un visi par vienu – tā ir mūsu šodienas devīze! Mūsu darba kolektīvs pirmo gadu piedalās velobraucienā un varam teikt, ka esam sajūsmā – te ir tik fantastiska atmosfēra, ka jau tagad zinām, ka nākamgad ņemsim līdzi arī ģimenes un noteikti piedalīsimies atkal,» atzīst velobrauciena «Drosmīgo muskatieru» komanda, kurā apvienojušies uzņēmuma «Compensa» Jelgavas filiāles darbinieces Indra, Anda, Sanda un Aina. Viņas visas ne tikai piedalījās velobraucienā, bet arī veikli finiša punktā – bērnu un jauniešu centra «Junda» Lediņu nometnē – izpildīja dažādas aktivitātes, krājot zīmodziņus un piedaloties izlozē, kuras galvenā balva bija dāvanu karte velosipēda iegādei. «Visām kolēģēm, izņemot vienu, ir savi velosipēdi, tagad mēs startējām, kā jau minējām visas par vienu, lai iespējams vinnētu galveno balvu un tad jau koleģiāli visas varētu izbraukt arī Jelgavas ielās,» ar smaidu nosaka kolēģes.

12 gadus vecais Eduards velobraucienā piedalās jau trešo gadu un atzīst, ka galvenais, kas viņam tajā patīk, ir iespēja braukt pa ielu. «Tas ir tik forši! Mēs visi braucam pa galveno ielu, mūs pavada policija! Ikdienā jau ko tādu nevar darīt. Tāpēc, kā tik mamma pasaka, ka atkal būs velobrauciens, es uzreiz esmu gatavs braukt,» saka Eduards. Arī 11 gadus vecajam Gustavam, kurš velobraucienā piedalījās kopā ar tēti, visspilgtākās emocijas sagādā brauciens pa Jelgavas ielām. «Varbūt mazliet bailīgi ir, ka visi brauc tādā lielā barā, ir jāuzmanās, lai kādu neaizķer. Bet tik un tā man ļoti patika,» atzīst Gustavs, kurš pirmo reizi piedalījās velobraucienā.

Noslēdzot desmit kilometru garo braucienu, ikvienam dalībniekam bija iespēja piedalīties 20 dažādās aktivitātēs, kā piemēra, lēkšanā ar ragaino bumbu, florbolā, «Bļodu takā», «Lielajā pēdā» un citās, lai, sekmīgi veicot noteiktu skaitu aktivitāšu, sakrātu atzīmju lapā zīmodziņus, kas ļāva dalībniekiem pretendēt uz galveno balvu – dāvanu karti no veikala «Kanclers» 150 eiro vērtībā jauna velosipēda iegādei. Galveno balvu nodrošināja velobrauciena ilggadējais atbalstītājs Jāņa Bisenieka fonds, jo tieši Jānis Bisenieks pagājušā gadsimta 20. gados bija tas, kurš Jelgavā nodibināja pirmo velo biedrību. Šoreiz izlozes kārtībā galveno balvu ieguva Madara Labanoviča.

14. Jelgavas velobraucienu organizēja biedrība «Jelgavā 21. gadsimts» un Sabiedrības integrācijas pārvalde.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Video: Māris Martinsons

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru