Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

118 mazie jelgavnieki saņem karotīti ar pilsētas simboliku

Emīls Rotgalvis
Šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā sveikti mazie jelgavnieki, kas dzimuši laikā no šī gada 16. augusta līdz 15. oktobrim. Kopā jelgavnieku saimē tika uzņemti 118 bērni, tostarp divi dvīņu pāri. Kā piederības simbolu pilsētai visi sveiktie mazuļi saņēma karotīti ar Jelgavas simboliku.

«Esam no Jelgavas un te arī turpināsim dzīvot. Dzīves vide pilsētā pēdējo gadu laikā ir būtiski uzlabojusies – īpaši ģimenēm. Piemēram, mums ļoti patīk doties pastaigās uz Pasta salu,» stāsta mazās Amandas mamma Daiga, piebilstot: «Tētim gan šodien bija jāstrādā un viņš netika, bet tāpat ir pacilājoša sajūta te būt un pārstāvēt arī viņu.»

Mazās Grietas vecāki Vilnis un Regīna atzīst, ka pilsētā būtu nepieciešams vairāk attīstīt infrastruktūru ārpus centra, padarot to ģimenēm draudzīgāku, taču ir arī pietiekami daudz pozitīvu aspektu, piemēram, Jelgavas slimnīca, kur pasaulē nāca mazā jelgavniece. «Jelgavas slimnīcā apstākļi bērna laišanai pasaulē ir ļoti labi – gan telpas, gan cilvēki. Piemēram, mana māsa savu bērnu pasaulē laida Rīgā, un jāsaka, ka šeit ir daudz labāk,» uzsver Vilnis.

Savukārt Elīza un Sandis atzinīgi novērtē, ka jaunie jelgavnieki tiek šādā veidā svinīgi godināti. «Cik zinu, citur tādu pasākumu nemaz nav, tā kā šis ir ļoti īpaši. Esam no Jelgavas, pati esmu te pavadījusi visu dzīvi un redzu te nākotni arī savai ģimenei. Dārziņos gan ir lielas rindas – mēs, piemēram, jau esam reģistrējušies rindā uz bērnudārzu. Bet citādi, redzu, ka pilsēta tiek sakārtota – gan ielas, gan vietas, kur pavadīt laiku ģimenēm ar bērniem,» stāsta mazā jelgavnieka Emīla mamma.

Pilsētas saimē uzņemtos bērnus sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, uzsverot, ka, neskatoties uz drēgno un lietaino laiku ārā, šī viennozīmīgi ir svētku diena. Savā uzrunā A.Rāviņš ģimenes sveica arī ar drīzumā gaidāmajiem valsts svētkiem, aicinot šajā laikā pieminēt tos, kas ir aizsargājuši un turpina aizsargāt mūsu valsti, kurā varam brīvībā un mīlestībā audzināt bērnus. Ar muzikālu sveicienu pasākumā uzstājās arī folkloras kopa «Dimzēns».

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti