Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 19 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no Z
Trešdiena, 2019. gada 17. JūlijsVārda dienu svin: Aleksis, Aleksejs, Alekss

Beziepakojuma veikalā aicina domāt «zaļi»

Anastasija Miteniece
Šodien Svētes ielā 26 atklāts beziepakojuma veikals «Ber un sver». Veikala īpašnieces atbalsta «zero waste» jeb bezatkritumu pieeju un arī klientus aicina domāt «zaļi» – iegādāties pārtikas produktus bez iepakojuma, ņemot līdzi uz veikalu stikla burciņas vai papīra maisiņus.

«Vēlamies popularizēt dzīvesveidu, kas rada mazāk atkritumu. Pirmais solis ir izvairīties no preču iegādes, kuru iepakojuma sastāvā ir plastmasa. Kā zināms, plastmasas pārstrāde ir grūts un ilgs process. Mūsu piedāvājums ir dabai draudzīgāki materiāli – metāla un stikla pudeles un trauki,» norāda veikala līdzīpašniece Līga Rulle, uzsverot, ka šobrīd arī valstī tiek atbalstīta iniciatīva samazināt plastmasas apjomus, tomēr tas attiecas tikai uz konkrētām preču grupām. «Mūsu piedāvājums ir atteikties no plastmasas maisiņiem pavisam – nākt uz veikalu ar savu trauciņu un iegādāties nepieciešamos produktus. Protams, šāda «gudra» iepirkšanās prasa izkāpšanu no komforta zonas un iepriekšēju sagatavošanos, tomēr tam ir vairāki plusi. Pirmkārt, lielveikalā mēs bieži vien pārmaksājam par iepakojumu – mūsu veikalā tas nav aktuāli. Otrkārt, bieži vien, gribot ietaupīt, mēs nopērkam akcijas preces, kuras nemaz neizlietojam – savā veikalā piedāvājam iegādāties produktus jebkurā pircējam vēlamā apjomā. Piemēram, 100 gramus miltu un 200 gramus makaronu,» skaidro L.Rulle.

Šobrīd divas veikala līdzīpašnieces ir izveidojušas uzņēmumu un nodrošinājušas darba vietu vienam darbiniekam. «Izpētot tirgus situāciju Jelgavā, redzējām, ka idejai ir potenciāls – mūsu veikalam ir sava filozofija, turklāt, ņemot vērā, ka nepārmaksājam par iepakojumu – arī cenas ir adekvātas,» tā L.Rulle. Viņa skaidro, ka lielākais izaicinājums, īstenojot ideju, bija telpu izvēle. «Vēlējāmies aptuveni 50 kvadrātmetru plašu telpu centrā, bet sapratām, ka izvēle ir ļoti neliela. Atradām vien desmit sludinājumus, un pusē gadījumu piedāvājumi nebija mums piemēroti. Bija telpas, kas ir pārāk plašas – ap 100 kvadrātiem. Bija telpas, kur īpašnieki noteica augstu cenu – 12 eiro kvadrātā –, bet pašām vēl būtu jāinvestē remontā. Tā visbeidzot vienojāmies ar nama īpašnieku Svētes ielā, nedaudz ieguldot arī labiekārtošanas darbos,» atzīst veikala līdzīpašniece. Viņa norāda, ka ar personāla piesaisti gan veicies krietni vieglāk. «Atsaucība bija negaidīti liela, un jāsaka – mums bija plašas izvēles iespējas. Visbeidzot izvēlējāmies darbinieci ne vien ar augstu atbildības sajūtu un labām komunikācijas prasmēm, bet arī mums līdzīgi domājošu cilvēku, kuram rūp apkārtējā vide un kurš varēs ar veikala ideju iepazīstināt arī klientus,» tā L.Rulle.

Jāpiebilst, ka veikalā šobrīd atrodami dažādi beramie pārtikas produkti – milti, griķi, rīsi –, kā arī noderīgas sadzīves lietas. Tāpat klientiem pieejami izlejamie dabīgie mazgāšanas līdzekļi – tāpat kā pārtikas produktus, tos iespējams sev vēlamā apjomā iepildīt līdzpaņemtā traukā.

«Ja jelgavnieki šo iniciatīvu atbalstīs, papildināsim produktu klāstu arī ar sezonāliem augļiem un dārzeņiem, kā arī piena produktiem,» lēš veikala līdzīpašniece.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti