Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4 m/s no Z
Otrdiena, 2019. gada 26. MartsVārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Veido jaunu rīku, kas uzrāda gaidīšanas laiku pie ārsta

www.jelgavasvestnesis.lv
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā prezentēts jauns medicīnas pakalpojumu meklētājs. Turpmāk informācija par gaidīšanas laiku uz valsts apmaksātajiem ambulatorajiem veselības aprūpes pakalpojumiem vairs nebūs jāmeklē «Excel» tabulu formātā Nacionālā veselības dienesta mājaslapā, jo izveidots parocīgāks meklētājs www.rindapiearsta.lv, informē Veselības ministrijā (VM).

VM norāda, ka ar jaunā meklētāja palīdzību var noskaidrot informāciju gan par visām ārstniecības iestādēm, kurās sniedz valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus, gan par īsākajām gaidīšanas rindām attiecīgā pakalpojuma saņemšanai. «Radīts jauns, parocīgs rīks, kurā iedzīvotājiem ir redzams gaidīšanas laiks medicīnas pakalpojumu saņemšanai, sākot no īsākās rindas uz garāko. Turklāt tas ir ērti lietojams arī mobilajās ierīcēs, ļaujot apskatīt izvēlētās ārstniecības iestādes atrašanos kartē un nospiest uz tālruņa numuru, lai uzreiz sazinātos ar reģistratūru,» skaidro Veselības ministre Anda Čakša.

Šobrīd meklētājs atspoguļo datus par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu rindu garumiem – ārstu–speciālistu konsultāciju, diagnostisko izmeklējumu, dienas stacionāra un zobārstniecības pakalpojumu saņemšanai. Šos datus ārstniecības iestādes apkopo un nosūta Nacionālajam veselības dienestam (NVD) reizi mēnesī, tādēļ tiem ir informatīvs raksturs. Lai noskaidrotu aktuālo rindas garumu un veiktu pierakstu, iedzīvotājam ir jāsazinās ar izvēlētās ārstniecības iestādes reģistratūru.

NVD direktores vietnieks veselības aprūpes administrēšanas jautājumos Edgars Labsvīrs papildina, ka meklētājs vēl darbojas testa režīmā, līdz ar to iedzīvotāji ir aicināti ziņot, ja atspoguļotais rezultāts nesakrīt ar reģistratūrā saņemto informāciju, rakstot uz e-pastu info@vmnvd.gov.lv vai zvanot pa tālruni 80001234.

Foto: rindapiearsta.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru