Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

Valsts prezidents aicina Krišjāni Kariņu veidot valdību

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina partiju apvienības «Jaunā Vienotība» Ministru prezidenta amata kandidātu Arturu Krišjāni Kariņu veidot valdību.

Tikšanās laikā Rīgas pilī šodien, 7. janvārī, K.Kariņš iepazīstināja Valsts prezidentu ar topošās valdības prioritātēm un darāmajiem darbiem, norādot – kā prioritāras ir izvirzītas astoņas darbības jomas: finanšu sektora sakārtošana, tiesiskums, ēnu ekonomikas apkarošana, izglītības un veselības sistēmu turpmāka pilnveidošana, Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) likvidēšana, administratīvi teritoriālā reforma un demogrāfija, teikts prezidenta oficiālajā mājaslapā.

Valsts prezidents norāda, ka izvirzītās prioritātes liecina par K.Kariņa un valdības veidošanā iesaistīto politisko partiju izpratni par neatliekami veicamajiem darbiem. Tāpat R.Vējonis atzīmē, ka būtiski ir neaizmirst jau iepriekš publiski paustos solījumus turpināt stiprināt Latvijas drošību – tostarp valsts budžetā paredzot arī nākamajos gados novirzīt aizsardzības jomai ne mazāk kā 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kā arī turpināt darbu pie Moneyval ziņojumā ieteikto rekomendāciju ieviešanas.

Tā kā partiju sarunās ir panākta vienošanās par piecu politisko partiju un parlamenta vairākuma iespējamo atbalstu K.Kariņa vadītajai valdībai, Valsts prezidents aicina politiskās partijas nekavējoties uzsākt intensīvu darbu pie valdības deklarācijas sagatavošanas.

«Sagaidāms, ka darbs pie valdības deklarācijas nebūs viegls, jo partijas saviem vēlētājiem ir devušas virkni solījumu, kuru visu īstenošanai šogad valsts budžetā visdrīzāk nebūs pietiekamu finanšu līdzekļu. Lai novērstu iespējamos riskus arī valdības stabilitātei nākotnē, jau deklarācijas tapšanas laikā politiskajām partijām ir būtiski rast kopsaucējus par secību un laika grafiku, kādā tiks īstenotas prioritātes ar lielāko ietekmi uz valsts budžetu,» norāda Valsts prezidents.

Tāpat tikšanās laikā K.Kariņš iepazīstināja R.Vējoni ar iespējamo atbildību sadalījumu valdībā, kā arī partiju nominētajiem ministru amata kandidātiem. «Uzskatu, ka šobrīd piedāvātie ārlietu un aizsardzības ministru amatu kandidāti ir zinoši un ar nepieciešamo pieredzi, lai profesionāli pildītu viņiem uzticētos amata pienākumus, ja Saeima apstiprinās valdību šādā sastāvā,» norādīja Valsts prezidents.

K.Kariņš informēja Valsts prezidentu, ka valdības deklarāciju plānots sagatavot divu nedēļu laikā, lai janvāra ceturtajā nedēļā Saeimā varētu notiks balsojums par uzticības izteikšanu viņa vadītajai valdībai.

Foto: president.lv

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja beidzot! attēls

Bet, ja tur nebūtu Viņķeles un kapiem.lv, būtu pavisam labi

Pievienot komentāru