Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 9 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no R
Otrdiena, 2019. gada 17. SeptembrisVārda dienu svin: Vera, Vaira, Vairis

Valsts Prezidenta amatā ievēlēts Egils Levits

Ilze Knusle
Šodien, 29. maijā, Saeimas ārkārtas sēdē tika ievēlēts jaunais Valsts prezidents – Raimondu Vējoni šajā amatā nomainīs Egils Levits.

Valsts prezidenta amatam deputāti bija izvirzījuši trīs kandidātus: Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu, tiesībsargu Juri Jansonu un parlamentārieti Didzi Šmitu. Saskaņā ara Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojumu, Valsts prezidenta amatam izvirzītie kandidāti atbilst Valsts prezidenta ievēlēšanas likumā noteiktajām prasībām. 

Valsts prezidentu ievēl Saeima atklātā balsojumā ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļa balsu vairākumu. E.Levits tika ievēlēts pirmajā vēlēšanu kārtā, saņemot 61 balsi «Par», savukārt «Pret» bija 32 deputāti. 

Saeimas Preses dienests informē, ka E.Levits līdz šim bija Eiropas Savienības tiesas tiesnesis, kā arī starptautiskās publisko tiesību asociācijas «Societas iuris Publici Europaei» valdes loceklis. Savulaik E.Levits bijis arī 5. Saeimas deputāts, tieslietu ministrs un Ministru prezidenta biedrs Valda Birkava valdībā, kā arī Latvijas vēstnieks Vācijā, Austrijā, Ungārijā un Šveicē. Jaunievēlētais Valsts prezidents bijis arī Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis. Tāpat E.Levits vadījis Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisiju, kā arī bijis Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas koncepcijas autors un Satversmes preambulas jeb ievada autors. 

E.Levits absolvējis Hamburgas Universitātes Juridisko fakultāti un Sociālo zinātņu un filozofijas fakultātes Politisko zinātņu nodaļu.

Valsts prezidentu ievēl uz četriem gadiem. Latvijas Republikas Satversme nosaka, ka viena un tā pati persona nevar būt par Valsts prezidentu ilgāk kā astoņus gadus no vietas.

Foto: mk.gov.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti