Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Valsts policija uzsāk kampaņu par bērnu drošu sprādzēšanos

Emīls Rotgalvis
Lai vērstu pieaugušo uzmanību bērnu drošībai automašīnās, Valsts policija šodien, 30. septembrī uzsāk informatīvo kampaņu par pareizu mazo pasažieru pārvadāšanu automašīnā «Piesprādzē pareizi – čiks un viss!».

Kampaņā, kuru rīko Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, ceļu policisti pastiprināti kontrolēs bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietošanu, kā arī organizēs dažādas informatīvas aktivitātes vairākās pilsētās. Kā informē VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kaļķe, informatīvā kampaņa ilgs četras nedēļas.

«Ja cieš bērni pasažieri, tā ir vistiešākā pieaugušo atbildība. Mazā pasažiera piesprādzēšana vai iesēdināšana sēdeklīti nav tikai formāla prasība vai policijas iegriba, tas ir bērnu drošības priekšnosacījums un tam ir jābūt pašsaprotamam! Pieaugušajiem ir jādara viss, lai pasargātu bērnu brauciena laikā, un nav svarīgi, vai tie ir simts metri, vai simts kilometri, par bērna drošību jādomā vienmēr,» uzsver VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Kā liecina Valsts policijas statistika, 2018. gadā ceļu satiksmes negadījumos cietuši 236, bet bojā gājuši četri bērni vecumā līdz 12 gadiem. Savukārt šogad līdz 24. septembrim ceļu satiksmes negadījumos cietuši 160 bērni, bet bojā gājuši – divi. Tāpat Valsts policijai vēl aizvien nākas saskarties ar bezatbildīgiem un vienaldzīgiem pieaugušajiem, kuri transportlīdzekļos nepiesprādzē bērnus. Par bērnu nepareizu pārvadāšanu pērn sastādīti 399 administratīvā pārkāpuma protokoli, bet šogad nepilnos deviņos mēnešos – jau 282.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru