Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 19 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no Z
Trešdiena, 2019. gada 17. JūlijsVārda dienu svin: Aleksis, Aleksejs, Alekss

Uzmanies no kabatzagļiem!

www.jelgavasvestnesis.lv
Ir vasaras vidus, un mūzikas festivāli, sporta pasākumi, gadatirdziņi un citi izklaides pasākumi rit pilnā sparā. Policija aicina, dodoties izklaidēties, atcerēties pasargāt sevi no kabatzagļa.

Eiropas Noziedzības novēršanas tīkls maijā uzsāka Eiropas mēroga kampaņu pret kabatzādzībām masu pasākumos. Arī Latvijas Valsts policija pievienojušies kampaņai, atgādinot galvenos drošības nosacījumus.

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska stāsta, ka Latvijā kabatzādzību tendences ir līdzīgas kā citviet Eiropā. Garnadži savu upuri izvēlas no neuzmanīgāko vidus, un visbiežāk noziegumu izdara ļaužu pilnā vietā – sabiedriskajā transportā, pieturvietās, tirgū, stacijā. Vasara garnadžiem ir labvēlīga ar kupli apmeklētājiem masu pasākumiem – gadatirdziņiem, mūzikas festivāliem un sporta pasākumiem –, kuros iedzīvotāji mēdz būt izklaidīgāki nekā ikdienā un vērtīgās mantas, visbiežāk makus un mobilos telefonus, novietot zagļiem viegli pieejamā vietā, piemēram, bikšu vai svārku aizmugurējā kabatā vai somas ārējā kabatā.

Statistika rāda, ka vairāk nekā puse šāda veida noziegumu tiek izdarīti galvaspilsētā, kur ir lieli ļaužu pūļi. Rīgas reģionā 2016. gadā tika reģistrētas 75 kabatzādzības, gadu vēlāk – 77 kabatzādzības, savukārt šā gada pirmajos sešos mēnešos – 52 kabatzādzības. Citos reģionos, ņemot vērā mazāku iedzīvotāju skaitu, kabatzādzības ikdienā ir mazāk izteikta problēma, piemēram, Latgalē un Kurzemē visa gada laikā tiek reģistrētas vien dažas kabatzādzības. «Taču jāatceras, ka līdz ar publisku pasākumu sezonu, kabatzādzību problēma var aktualizēties. Tāpēc vasaras sezonā iedzīvotāji aicināti saglabāt sevišķu vērību,» norāda G.Gžibovska.

Lai nekļūtu par kabatzagļa upuri, ir jāatceras daži vienkārši ieteikumi:

  • sabiedriskās vietās būt īpaši modram un vērīgam;
  • makus, telefonus un citas vērtīgas mantas glabāt iekškabatās;
  • vērtīgas mantas nelikt mugursomā;
  • rokassomas un plecu somas nēsāt priekšpusē un pēc iespējas tās pieturēt;
  • bez nepieciešamības nenēsāt līdzi daudz skaidras naudas un dot priekšroku norēķiniem ar kredītkarti;
  • neplātīties ar vērtīgajām mantām – naudu vai dārglietām;
  • ceļojot naudu sadalīt pa vairākām kabatām vai somām;
  • aizsargā savu mobilo tālruni ar PIN kodu.

 

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Video: Valsts policija

Viedokļi

Pievienot komentāru