Meklēšanas forma

Skaidras debesis -6 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no ZA
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Šodien – Latvijas karavīru diena

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien Latvijas armija atzīmē 99. dzimšanas dienu. Svētkiem par godu valstī norisinās zibakcija – zemessargi aicināti ierasties darba vietā lauka formas tērpos, demonstrējot, cik daudz zemessargu ir Latvijā. Bet ikvienu iedzīvotāju Aizsardzības ministrija šodien aicina iepriecināt karavīrus un zemessargus ar sveicienu.

Latvijas armija tika izveidota 1919. gada 10. jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919. gada 11. novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka. 1919. gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3. jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6. jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 10. jūlijā tika izdota pirmā pavēle Latvijas armijai, ar kuru ģenerālis Dāvids Sīmansons paziņoja par savu stāšanos Latvijas armijas virspavēlnieka amatā.

Aizsardzības ministrija aicina – ja radinieks, draugs, kaimiņš vai cits pazīstams cilvēks ir Nacionālo bruņoto spēku karavīrs vai zemessargs, šodien, armijas dzimšanas dienā, viņu var iepriecināt ar sirsnīgu sveicienu. Tie var būt labi vārdi īsziņā, telefona zvans, sociālā tīkla profilā ievietots sveiciens, sen neredzēta cilvēka apciemojums vai cits patīkams pārsteigums, norāda Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta majore Sandra Brāle.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru