Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -3 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Rezervēti teju 95 procenti no daudzdzīvokļu māju atjaunošanai paredzētajiem līdzekļiem

www.jelgavasvestnesis.lv
Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā visā Latvijā kopš programmas sākuma 2016. gada martā jau ir iesniegti 662 projektu pieteikumi par provizorisko summu 155,2 miljoni eiro, kas ir 95 procenti no kopējā grantos piešķiramā apjoma. Šobrīd ir vērojama paaugstināta iedzīvotāju interese atjaunot un siltināt savus mājokļus, jo ik nedēļu tiek saņemti vidēji 10 pieteikumi.

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmu īsteno attīstības finanšu institūcija «Altum» ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu. Līdz šim visaktīvāk programmā projektus mājokļu atjaunošanai ir iesnieguši Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji (288 projekti), kam seko daudzdzīvokļu namu iemītnieki Kurzemē (163), Vidzemē (96), Zemgalē (91) un Latgalē (24).

Izmantojot programmas ietvaros pieejamo ES līdzfinansējumu, šobrīd renovācijas procesā ir 64 daudzdzīvokļu mājas, būvniecības darbi pilnībā noslēgušies 148 namos, savukārt pārējie pieteiktie projekti ir dažādās projekta sagatavošanas stadijās. «Pabeigtie projekti uzrāda būtisku enerģijas patēriņa samazinājumu – ja pirms mājas atjaunošanas vidējais enerģijas patēriņš bija 165 kilovatstundas gadā, tad pēc renovācijas darbiem tas ir vidēji par 67 procentiem zemāks – 54 kilovatstundas gadā,» norāda «Altum» pārstāve Sandra Eglīte.

Lai uzlabotu daudzdzīvokļu māju tehnisko stāvokli un energoefektivitāti, kopš 2016. gada marta Latvijā tiek īstenota daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas programma, kuru izstrādāja Ekonomikas ministrija un ievieš «Altum» – līdz pat 50 procentiem no izmaksām, kas tiek ieguldītas mājas energoefektivitātes uzlabošanā, tiek segtas no ES fondu līdzekļiem; pārējās izmaksas jāsedz dzīvokļu īpašniekiem pašiem vai piesaistot bankas aizdevumu. «Tuvojoties programmas finiša taisnei, ik nedēļu saņemam rekordlielu projektu pieteikumu skaitu – 10 līdz 12 projektus ar dažāda apjoma piešķiramo grantu. Tas apliecina, ka programma ir guvusi atsaucību no iedzīvotājiem visā Latvijā, kuri vēlas dzīvot uzlabotos dzīves apstākļos un maksāt mazāk par siltumu, īpašuma apsaimniekošanu. Turpinoties līdzšinējam projektu iesniegšanas tempam, prognozējam, ka 2020. gada pirmajā ceturksnī būs rezervēti visi programmā grantiem paredzētie līdzekļi,» informē «Altum» Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Dina Kaupere.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti