Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 2.5 m/s no D-DA
Sestdiena, 2019. gada 17. AugustsVārda dienu svin: Vineta, Oļegs

Prezentē administratīvi teritoriālā iedalījuma karti

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prezentēja plānoto pašvaldību reformu un publiskoja izstrādāto administratīvi teritoriālā iedalījuma karti, kura paredz apvienot Jelgavas pilsētu kopā ar Ozolnieku un Jelgavas novadiem vienā pašvaldībā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce par savu galveno darbu ministra amatā izvirzījis apņemšanos līdz 2021. gadam apvienot pašvaldības ilgtspējīgākās un ekonomiski spēcīgākās vienībās, kas spēj iedzīvotājiem nodrošināt likumā minēto pašvaldību autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā par samērīgām izmaksām.

Šobrīd nevienlīdzība pašvaldību starpā ir liela, piemēram, administratīvās izmaksas vien pašvaldībās svārstās no 50 līdz 200 eiro uz vienu iedzīvotāju (tikai 28 pašvaldībās tās ir mazākas nekā 7 procenti no pašvaldības budžeta), informē VARAM. No pašvaldību izlīdzināšanas fonda dotācijas saņem 104 no 119 pašvaldībām. Tikai 57 pašvaldības spēj nodrošināt ar darbavietām vairāk nekā 40 procentus tās darbspējas vecuma iedzīvotāju. Vien 46 pašvaldībām ir iespēja veikt investīcijas 1 miljona eiro apmērā, kas nozīmē, ka ir grūti runāt par pašvaldības attīstīšanos un infrastruktūras attīstīšanu. Tikai 62 pašvaldībās notiek biznesa ideju konkursi vai tās spēj piedāvāt grantus uzņēmējdarbībai. Lai izveidotu vidusskolu ar vismaz divām paralēlklasēm, pietiekams skolēnu skaits šobrīd ir vien 38 pašvaldību vidusskolās. Šie skaitļi ir apliecinājums, ka Latvijas iedzīvotāju interesēs ir nepieciešams veikt pašvaldību reformu.

Ministrs J.Pūce uzsver, ka teritoriālo iedalījumu apstiprinās Saeima, un VARAM ir uzdots sagatavot priekšlikumu, kas vēl tiks apspriests ar visu pašvaldību pārstāvjiem un iedzīvotājiem.

Viedokļi

Pievienot komentāru