Meklēšanas forma

Skaidras debesis 6 °C Lēns vējš, 4 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

Pārstāvji no Strasbūras vērtēs administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas gaitu

www.jelgavasvestnesis.lv
Eiropas Padomes (EP) Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Monitoringa komiteja, pamatojoties uz Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vēstuli, lēmusi rīkot faktu noskaidrošanas vizīti Latvijā un gūt padziļinātu priekšstatu par Eiropas vietējo pašvaldību hartas pārkāpumiem, uz kuriem norāda LPS.

29. oktobrī EP Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa 37. plenārsesijā Strasbūrā notika Monitoringa komitejas sēde, kurā LPS priekšsēdētājs Gints Kaminskis, pamatojoties uz LPS domes lēmumu, Monitoringa komitejas locekļus informēja par situāciju Latvijā saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR) un hartas pārkāpumiem. Monitoringa komitejas priekšsēdētājs Lēnderts Ferbēks informēja, ka, tā kā kongresa uzraudzības ziņojums par situāciju ar vietējo un reģionālo demokrātiju Latvijā 2018. gada martā bija pozitīvs, tad nolemts uz šībrīža situāciju reaģēt nekavējoties. Kongress sūtīs vēstuli vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem ar lūgumu sniegt paskaidrojumus par vēstulē minētajām bažām. Decembra sākumā tiks rīkota arī delegācijas vizīte uz Latviju faktu noskaidrošanai.

Latvijas Pašvaldību savienība kongresa prezidentam Andešam Knapem oktobra sākumā nosūtīja vēstuli «Par draudiem vietējai un reģionālajai demokrātijai Latvijā», uz kuru kongress tūlīt reaģēja, iekļaujot to kongresa biroja un Monitoringa komitejas sēžu darba kārtībā. Vēstulē astoņās lapās izklāstīti konkrēti hartas pārkāpumi gan attiecībā uz ATR, gan citiem jautājumiem, pamatojot tos ar faktiem un skaitļiem.

Jāpiebilst, ka iepriekšējā kongresa pārstāvju vizīte Latvijā notika 2017. gada septembrī, kad, tiekoties ar LPS, pašvaldību, Saeimas, ministriju un citiem pārstāvjiem, tika skatīta un analizēta hartā iekļauto principu ievērošana Latvijā kopumā. Šādas vizītes notiek reizi piecos gados, un 2017. gada kongresa uzraudzības ziņojums par situāciju ar vietējo un reģionālo demokrātiju Latvijā bija pozitīvs.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti