Meklēšanas forma

Skaidras debesis -6 °C Viegls vējš, 3.3 m/s no ZA
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Pārbauda ūdens kvalitāti svētku norises vietu tuvumā; iesaka nepeldēties Bābelītes ezerā

www.jelgavasvestnesis.lv
Dziesmu un deju svētku laikā daudzi dziedātāji un dejotāji, iespējams, meklē veldzējumu kādā no tuvākajām atpūtas vietām pie ūdens. Veselības inspekcija, rūpējoties par iedzīvotāju veselību un drošību, veikusi kārtējos peldūdens kvalitātes mērījumus. Secināts, ka dejotājiem un dziedātājiem nevajadzētu peldēties Bābelītes ezerā. Bet jelgavnieki arī turpmāk var izbaudīt abas pilsētas oficiālās peldvietas, jo ūdens kvalitāte tajās atbilst inspekcijas prasībām.

Pēc 2. un 3. jūlijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm nav ieteicams peldēties Bābelītes ezera peldvietā, Rīgā, kurā konstatēts paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums. Pārējās 55 oficiālajās peldvietās, tostarp, arī Jelgavas pilsētas oficiālajās peldvietās – Pasta salas peldvietā un peldvietā Lielupes labajā krastā – ūdens atbilst Veselības inspekcijas prasībām, un tas nozīmē, ka tur peldēties ir atļauts.

Visa informācija par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, pieejama Inspekcijas tīmekļa vietnes www.vi.gov.lv sadaļā «Vides veselība» – «Peldūdens» – «Peldūdens monitorings».

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Inspekcija pārbaudīs līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas augusta sākumā.

Foto: ezeri.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru