Meklēšanas forma

Daļēji apmācies -2 °C Lēns vējš, 5 m/s no D
Trešdiena, 2019. gada 11. DecembrisVārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Organizē dienu bez satiksmes negadījumos cietušajiem

Emīls Rotgalvis
Rīt, 26. septembrī, jau ceturto gadu pēc kārtas, norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) un Eiropas Komisijas organizētā akcija «EDWARD» jeb Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. Līdz ar to visas dienas garumā Valsts policija Latvijā pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmi, cenšoties padarīt šo par drošāko dienu ceļu satiksmē.

«Akcijas galvenais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, pastiprināti vēršot uzmanību, tam, ka katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir priekšnosacījums drošai satiksmei. Ikdienā dodoties ceļā, neviens neplāno iekļūt avārijā vai citā bīstamā situācijā, tomēr negadījumi notiek. Tam ir dažādi iemesli, tomēr viens faktors, ko ikkatrs satiksmes dalībnieks var ietekmēt – paša attieksmes maiņa un satiksmes drošības «kaitīgo» paradumu izskaušana. Un šos paradumus var izskaust, ja vien katrs atbildīgi attiektos gan pret savu, gan arī līdzcilvēku drošību. Tā ir ikviena atbildība!» uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

«EDWARD» akcijas ietvaros, Valsts policijas darbinieki ceturtdien pastiprinātu uzmanību pievērsīs gan autovadītājiem, gan mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, skaidrojot riskus, kas rodas Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumos. Tiks intensīvi kontrolēta drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana, kā arī notiks pastiprināta ātruma kontrole. Tiks rīkotas arī pārbaudes, lai atklātu tos transportlīdzekļu vadītājus, kuri vada transportlīdzekli, būdami apreibinošo vielu ietekmē.

Latvijā šogad līdz 23. septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 92 satiksmes dalībnieki, bet 340 smagi ievainoti. Pērn šajā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 91 cilvēks, bet smagi cieta 402 personas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti