Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 6.2 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Noslēdzies Valsts policijas kiberdrošības veicināšanas projekts

www.jelgavasvestnesis.lv
Noslēdzies Valsts policijas (VP) kiberdrošības veicināšanas projekts, kura gaitā būtiski uzlabota (VP) kapacitāte gūt pierādījumus un veikt kibernoziegumu izmeklēšanu – veikts vairāk nekā 300 policistu apmācību darbā ar jauno tehniku un programmatūru un dažādām kibernoziedzības izmeklēšanas aktualitātēm. Tāpat papildināts VP Nepilngadīgo lietu inspektoru rīku klāsts, izstrādājot VP mobilajā lietotnē «Mana drošība» sadaļu par drošību internetā, veikta plaša informatīvi izglītojoša kampaņa «Nedalies ar svešinieku», vēršot iedzīvotāju uzmanību uz dažādiem drošības riskiem internetā un iespējām sevi no tiem pasargāt, informē VP pārstāve Ilze Jurēvica.

Iekšējā drošības fonda līdzfinansētā projekta «Valsts policijas kapacitātes pilnveidošana ar augsto tehnoloģiju palīdzību izdarīto noziedzīgo nodarījumu prevencijā un apkarošanā» īstenošanas laikā, līdz 2019. gada februāra izskaņai, VP materiāltehniskā bāze papildināta ar dažādām ierīcēm pierādījumu iegūšanai, uzglabāšanai un tālākai izmantošanai izmeklēšanas vajadzībām. Vienlaikus organizētas likumsargu kvalifikācijas celšanas apmācības. «Jāuzsver, ka jaunās ierīces ir nozīmīgs solis kibernoziegumu izmeklēšanas kapacitātes stiprināšanā, jo iepriekš infotehnisko apskašu veikšanai bija nepieciešams ilgs laika un arī papildus resursu patēriņš, bet tagad, līdz ar jauno ierīču saņemšanu, iecirkņa darbinieki paši varēs veikt nepieciešamās pamatdarbības maksimāli īsākā laika posmā,» skaidro I.Jurēvica.

Savukārt prevencijas jomā izveidots jauns rīks, ko turpmāk VP Nepilngadīgo lietu inspektori pielietos stāstot skolēniem par drošību interneta vidē. Jaunais rīks ir izstrādātā sadaļa «Drošība internetā» VP lietotnē «Mana drošība». Tās mērķis ir izglītot galvenokārt jauniešus, tomēr tā būs noderīga ikvienam, kam interesē ar interneta drošību saistītie jautājumi. Lietotnē ar testu palīdzību ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas gan par drošu profilu un rīcību tīmeklī, arī uzzināt aktuālus drošības padomus, kas būs noderīgi internetā uzturētā saziņā ar citām personām. Jāatzīmē, ka VP lietotne paredz iespēju tiešsaistē informēt par aizdomīgu saturu, nosūtot ekrānšāviņus un saiti, kā arī ir pieejama iespēja ārkārtas situācijā sazināties ar VP un citiem dienestiem, tostarp nosūtot savas atrašanās vietas koordinātas. Lietotne «Mana drošība» ir bezmaksas un brīvi pieejama ikvienam interesentam. To var lejuplādēt «Google Play» un «Apple Store» veikalos.

Tāpat projekta laikā īstenota plaša kampaņa «Nedalies ar svešinieku», vēršot uzmanību tādām aktualitātēm, kas saistās ar vieglprātīgu uzticēšanos svešiniekam internetā, personīgo datu drošību, intīma rakstura sarakstēm un tā saucamajām romantiskajām krāpšanām, arī krāpšanām, kas saistīti ar komercdarbības traucēšanu izspiešanas nolūkos un citām saistītām aktualitātēm. Kampaņas laikā tika nodrošināta plaša auditorijas aptvere visā valstī, uzrunājot gan jauniešus, gan vidējā un vēcākā gada gājuma iedzīvotājus. Tika izmantoti gan sociālo tīklu risinājumi, gan sabiedriskās attiecības un reklāma, tostarp radio, vidē un kinoteātrī. Ar kampaņas laikā izstrādātajiem materiāliem un dažādām publikācijām tika sasniegts ievērojams skaits iedzīvotāju, sociālajos tīklos vien sasniedzot 400 000 cilvēku.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru