Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no DA
Trešdiena, 2019. gada 16. OktobrisVārda dienu svin: Daiga, Dinija, Dinārs

Noslēdz līgumu par 32 elektrovilcienu piegādi

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien AS «Pasažieru vilciens» un uzņēmuma «Škoda vagonka» vadība parakstīja līgumu par 32 jaunu elektrovilcienu piegādi. Līgums paredz, ka visi vilcieni tiks piegādāti līdz 2023. gada beigām, informē «Pasažieru vilciena» pārstāve Agnese Līcīte.

Līgumu par 32 jaunu elektrovilcienu piegādi parakstīja «Pasažieru vilciena» valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis, kā arī valdes locekļi Inga Vagele un Aldis Daugavvanags. Savukārt no vilcienu ražotāja «Škoda vagonka» puses – tās valdes priekšsēdētājs Martins Bednars un valdes loceklis Milošs Brončeks.

A.Līcīte norāda, ka jauno elektrovilcienu piegāde notiks pakāpeniski – pirmie vilcieni tiks piegādāti 2022. gada pirmajā pusgadā, bet līdz 2023. gada beigām pasažieru pārvadājumi tiks veikti jau ar visiem 32 jaunajiem vilcieniem. Saskaņā ar noslēgto līgumu vilcienu piegāde ir jāuzsāk 140 nedēļu laikā pēc līguma stāšanās spēkā. Savukārt līgums stāsies spēkā, tiklīdz «Škoda vagonka» iesniegs līguma izpildes nodrošinājumu, kas ir jāizdara 30 dienu laikā.

«Šajā vēsturiski nozīmīgajā brīdī mēs pieliekam punktu smagnējam posmam, kas ildzis teju desmit gadus. Jau drīzumā mēs brauksim pirmajos jaunajos elektrovilcienos. Tagad «Pasažieru vilciena» atbildība ir raudzīties, lai vilcieni tiktu saražoti atbilstoši noteiktajām prasībām un šis process būtu caurspīdīgs un godīgs,» tā Satiksmes ministrs T.Linkaits.

Jaunie elektrovilcieni sastāvēs no četriem vagoniem katrs, un viena elektrovilciena garums būs 109 metri – tas nozīmē, ka kopējais visu vilcienu garums sasniegs gandrīz 3,5 kilometrus. Katrā vilcienā būs sēdvietas 436 pasažieriem, un kopējais sēdvietu skaits jaunajos elektrovilcienos būs 13 952. Salīdzinājumam – šobrīd «Pasažieru vilciena» rīcībā ir 26 elektrovilcienu sastāvi ar dažādiem garumiem un sēdvietu skaitu tajos, un kopējais sēdvietu skaits šobrīd ir ap 10 000.

«Pasažieru pārvadājumiem kā jebkuram pakalpojamam, kuru izmanto plaša sabiedrība, ir jābūt augstas kvalitātes, tādējādi  apliecinot mūsu rūpes par saviem iedzīvotājiem. Mēs vēlamies, lai ar vilcienu, kas ir un būs transporta sistēmas mugurkauls, varētu ērti un ar prieku braukt ikviens, kurš dzīvo vai viesojas Latvijā. Ar jaunajiem vilcieniem tas beidzot būs iespējams. Ar šī līguma noslēgšanu darbs nebūt nebeidzas – mums priekšā ir nopietns darba cēliens, jau pietiekami tuvā nākotnē mums jābūt gataviem uzņemt citus apgriezienus gan pasažieru skaita ziņā, gan pakāpeniski jāpāriet jaunā pakalpojumu līmenī,» uzskata AS «Pasažieru vilciens» valdes priekšsēdētājs R.J.Grigulis.

Jaunajos vilcienos būs klimata kontrole, mūsdienu prasībām atbilstošas labierīcības. Vilcieni būs aprīkoti ar video un audio informēšanas sistēmām, vilcienu gaita, salīdzot ar pašlaik lietošanā esošajiem, būs vienmērīgāka un trokšņu līmenis salonos – zemāks. Jauno vilcienu konstruktīvais ātrums būs līdz 160 kilometri stundā (pašlaik – 130 kilometri stundā). Maksimālo ātrumu būs iespējams attīstīt vietās, kur to nākotnē ļaus dzelzceļa infrastruktūra. Savukārt viena līmeņa iekāpšana vilcienos gan nodrošinās pakalpojuma pieejamību ikvienam, gan saīsinās pasažieru apmaiņas laiku pieturvietās. Iekāpšanas uz izkāpšanas ātrumu veicinās arī platākas vilcienu durvis.

AS «Pasažieru vilciens» saņems eletrovilcienus, kuri būs pilnībā gatavi pasažieru pārvadājumiem, vilcienu seritfikāciju, testēšanu un nodošanu ekspluatācijā veiks ražotājs. 

Pēc jauno elektrovilcienu iegādes AS «Pasažieru vilciens» varēs ieviest intervāla grafikus visos elektrovilcienu maršrutos, proti, noslogotākajos laikos – darba dienu rītos un vakaros – vilcieni kursēs ik pēc 15 līdz 20 minūtēm. Paredzēts, ka jaunie elektrovilcieni kursēs Aizkraukles, Tukuma, Skultes un Jelgavas virzienā.

Foto: «Pasažieru vilciens»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti