Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 6.2 m/s no D-DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Nodokļu parāds vairāk nekā 6000 pensionāru izveidojies kļūdas dēļ

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) kļūdainas datu apstrādes rezultātā Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir nosūtījusi nepareizus datus par 6 098 pensiju saņēmējiem, uzrādot lielākus ienākumus. Šīm personām VID gada ienākumu deklarācijās kļūdaini uzrādās iedzīvotāju ienākuma nodokļa parāds, informē VSAA preses sekretāre Iveta Daine.

I.Daine skaidro, ka kļūda radusies tiem pensiju saņēmējiem, kuriem 2018. gadā tika pārrēķināts pensijas vai piemaksas pie pensijas apmērs, piemēram, veikti pensiju pārrēķini, kapitāla pārskatīšana vai paaugstināta piemaksa par stāžu, kā rezultātā ir pārrēķināts arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

VSAA risina problēmu, lai iespējami ātri veiktu labojumus un nosūtītu VID precīzu informāciju. Ja pensionāram rodas neskaidrības saistībā ar VSAA izmaksātajiem ienākumiem par 2018. gadu, var vērsties jebkurā VSAA klientu apkalpošanas centrā vai zvanīt pa informatīvo tālruni 64507020. VSAA atvainojas klientiem par radušos situāciju.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norāda, ka iedzīvotājiem šo VSAA kļūdaino aprēķinu dēļ nav jācieš, un viņiem nebūs nepamatoti jāšķiras no saviem līdzekļiem. «VSAA ir jātiek skaidrībā, kā šāda kļūme varēja rasties un jāiesniedz VID precizēti dati. Tiklīdz tas būs izdarīts, mēs iedzīvotājiem nodrošināsim objektīvu informāciju,» tā I. Jaunzeme.

Tiklīdz VID saņems no VSAA precizētos datus, dienests veiks šīm personām nodokļu pārrēķinu, balstoties uz patieso informāciju. Visos gadījumos, kad nodokļu parāds nestrādājošiem pensionāriem izrādīsies aprēķināts nepamatoti, un cilvēks to jau būs iemaksājis valsts budžetā, VID veiks pārrēķinu, informēs personu par tā rezultātiem un atmaksās dēļ neprecīzajiem VSAA datiem nepamatoti sarēķināto summu.

Patlaban VID lūdz nestrādājošos pensionārus nogaidīt ar Gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu un neveikt tajā redzamās nodokļa starpības samaksu. 

VID atgādina, ka tie nestrādājošie pensionāri, kuri saņem tikai pensiju, gada ienākumu deklarāciju sniedz brīvprātīgi, lai atgūtu pārmaksāto nodokli par ārstniecības pakalpojumiem, ziedojumiem un citiem izdevumiem. Šādā gadījumā termiņš gada ienākumu deklarācijas iesniegšanai ir līdz pat 2022. gada 16. jūnijam. 

Plašāka informācija pieejama VID mājaslapā sadaļā «Gada ienākumu deklarācija». Jautājumu un neskaidrību gadījumā VID aicina iedzīvotājus zvanīt pa konsultatīvo tālruni 67120000, konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros, uzdot savu jautājumu rakstiski VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā – «Sarakste ar VID».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru