Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Namu energoefektivitātes paaugstināšanas atbalsta programma pieejama plašākam iedzīvotāju lokam

www.jelgavasvestnesis.lv
Šonedēļ Ministru kabinets apstiprināja grozījumus finanšu institūcijas «Altum» īstenotajā ES fondu atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai – līdz ar papildu nosacījumu ieviešanu, turpmāk atbalsts ēku atjaunošanai pieejams plašākam iedzīvotāju lokam.

Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Urpena norāda, ka turpmāk atbalstu daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai varēs saņemt arī trīs un četru dzīvokļu māju iedzīvotāji. Līdz ar grozījumiem atbalsta programmā iekļauts nosacījums, par to, ka atbalsta saņemšanai var kvalificēties māja ar vismaz trīs dzīvojamo telpu grupām, nevis vismaz piecām, kā tas bija līdz šim.

Tāpat turpmāk ēku atjaunošanai varēs pieteikties arī biedrība vai nodibinājums, kas dibināts ar mērķi aizstāvēt personu ar invaliditāti intereses un kuras īpašumā ir attiecīgā ēka. Vienlaikus turpmāk tiek vienādota atbalsta intensitāte visiem dzīvojamo māju īpašniekiem – 50 procenti no attiecināmajām projekta izmaksām. Ja līdz šim dzīvojamo māju īpašniekiem, kuriem komercbankas neizsniedza kredītu ēku atjaunošanai, bet to sniedza «Altum», granta apjoms bija 35 procenti, tad turpmāk tas palielināts līdz 50 procentiem.

Detalizēti ar apstiprinātajiem grozījumiem «Darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā.

Jāpiebilst, ka atbalstu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem sniedz attīstības finanšu institūcija «Altum». Līdz 2019. gada janvārim programmas gaitā kopumā saņemti 436 projektu pieteikumi, no kuriem 340 pieteikumi saņēmuši pozitīvus atzinumus un turpina projekta tālāku īstenošanu. Līdz šā gada janvārim energoefektivitātes paaugstināšanas darbi uzsākti 88 daudzdzīvokļu ēkās, bet energoefektivitātes projektu īstenošana noslēgusies 54 daudzdzīvokļu ēkās.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Andris attēls

Viss jau protams jauki, bet Jelgavā diemžēl izskatās minimāla aktivitāte, salīdzinot ar Liepāju, Ventspili, Valmieru, vai tepat Ozolniekiem kaimiņos. Centra mājas gandrīz visas kā nabagmājas izskatās, renovē tikai sabiedriskās celtnes, pašiem iedzīvotājiem galīgi laikam nav iniciatīvas.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti