Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 17 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 25. MaijsVārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Maziem un vidējiem uzņēmumiem būs pieejamas portfeļgarantijas

www.jelgavasvestnesis.lv
Attīstības finanšu institūcija «Altum» un «Swedbank» parakstījusi sadarbības līgumu par jaunu valsts atbalsta finanšu instrumenta ieviešanu maziem un vidējiem uzņēmumiem – portfeļgarantijas. Plānots, ka šīs programmas gaitā «Swedbank» piešķirs finansējumu aptuveni 200 uzņēmumiem ar finansējumu ap 11,7 miljoniem eiro divu gadu laikā.

Portfeļgarantiju programma paredzēta maziem un vidējiem uzņēmumiem, kam nepieciešams finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem un investīciju aizdevumiem līdz 250 tūkstošiem eiro. Izsniedzot «Altum» portfeļgarantijas, «Swedbank» nodrošinās ātru aizdevuma noformēšanas procesu, piedāvās klientiem zemāku kredīta procentu likmi un labvēlīgākus finansēšanas nosacījumus, norāda bankas pārstāve Kristīne Jakubovska.

«Jaunas portfeļgarantiju programmas ieviešana Latvijā ir laba ziņa mūsu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuru rīcībā būs jauns valsts atbalsta instruments sava biznesa attīstībai un konkurētspējas veicināšanai. Latvijā mazo un vidējo uzņēmumu segments ne tikai nodrošina ievērojamu skaitu darbavietu, bet arī vērā ņemamu pievienoto vērtību valsts ekonomikai. Tāpēc ļoti svarīgi, ka tiek radīti atbalsta mehānismi, kas ļauj nodrošināt vēl labvēlīgākus finansēšanas nosacījumus un lielāku kapitāla pieejamību mūsu uzņēmumiem,» norāda «Swedbank» uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante. Savukārt «Altum» valdes loceklis Jēkabs Krieviņš papildina, ka jauns valsts atbalsta finanšu instruments sniedz nepārprotamu ieguvumu maziem un vidējiem uzņēmumiem – iespēju saņemt kredītiestāžu finansējumu ar zemāku procentu likmi. «Nav mazsvarīgi, ka portfeļgarantijas palīdz samazināt gan garantijas izsniegšanas laiku, gan nepieciešamo dokumentu apjomu. Esam gandarīti, ka portfeļgarantiju ieviešanā piedalās arī «Swedbank», kas ir viens no uzņēmumu finansēšanas tirgus līderiem Latvijā, tādējādi palīdzot valsts atbalsta finanšu instrumentiem sasniegt vēl plašāku uzņēmēju loku,» tā J.Krieviņš.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru