Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.6 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 7. DecembrisVārda dienu svin: Antonija, Anta, Dzirkstīte

Līdz 9. jūnijam pagarināts obligāto gada ienākumu deklarāciju iesniegšanas termiņš

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka līdz 9. jūnijam tiek pagarināts termiņš obligātās gada ienākumu deklarācijas iesniegšanai. Būtiski uzsvērt, ka no šā gada ienākumu deklarācijas obligātā kārtībā jāiesniedz arī tiem iedzīvotājiem, kuriem saistībā ar progresīvās nodokļa likmes vai diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu, ir radusies nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā.

Aktīvā iedzīvotāju interese un ievērojamās rindas klientu apkalpošanas centros liecina, ka joprojām ir pietiekami liela sabiedrības daļa, kas vēlas, taču nav paguvuši aizpildīt savu gada ienākumu deklarāciju. Apzinot un izprotot situāciju, VID pagarina termiņu deklarācijas iesniegšanai. Būtiski uzvērt: ja personas kopējie gada ienākumi pārsniedz 55 000 eiro, deklarācija obligāti jāiesniedz līdz šī gada 1. jūlijam.

Ir noteikts personu loks, kas nodokļa starpību valsts budžetā varēs iemaksāt vēlāk. Proti, 2018. un 2019. gada ienākumu deklarācijā aprēķinātās nodokļa samaksas termiņš tiks atlikts līdz 2020. gada 1. decembrim tām personām, kuru ar nodokli apliekamie gada ienākumi 2018. gadā nepārsniedza 55 000 eiro, bet 2019. gadā – 62 800 eiro, ir saņemti tikai Latvijā, no tiem izmaksas vietā ir ieturēts nodoklis vai tiem ir tiesības piemērot neapliekamo minimumu un atvieglojumus (piemēram, algota darba ienākumi, autoratlīdzība, pensijas, darbnespējas pabalsti, ienākumi no uzņēmuma līguma, ja persona nav reģistrējusi saimniecisko darbību). Tās personas, kurām izpildīsies minētie nosacījumi, VID informēs par samaksas termiņu EDS, bet personas, kuras nav EDS lietotāji,– ar pasta sūtījumu uz adresi.

Tāpat budžetā piemaksājamo Iedzīvotāju ienākuma nodokļa summu var samazināt vai pilnībā izlīdzināt, pievienojot gada ienākumu deklarācijai čekus, kvītis vai bankas maksājuma uzdevumu vai konta izrakstu par attaisnotajiem izdevumiem. Ja persona, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju par 2018. gadu un turpmākajiem gadiem, konstatē, ka aprēķinātā nodokļa piemaksas summa nepārsniedz vienu eiro, to neuzskata par nodokļa parādu un valsts budžetā tā nav jāiemaksā. Visos pārējos gadījumos nodokļa starpība ir jāiemaksā valsts budžetā līdz šī gada 17. jūnijam, ieskaitot. Savukārt tie iedzīvotāji, kuriem gada ienākumu deklarācijas iesniegšana nav obligāta, deklarāciju par 2018. gadu var iesniegt jebkurā laikā līdz pat 2022. gada 16. jūnijam.

VID aicina ikvienu nodokļu maksātāju iesniegt deklarāciju elektroniski, izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). To iespējams izdarīt ne tikai VID klientu apkalpošanas centros, bet arī Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru