Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.4 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Latvijas Kara muzejā atklāj bermontiādes simtgadei veltītu pastmarku

www.jelgavasvestnesis.lv
Atzīmējot bermontiādes simtgadi, Latvijas Pasts šodien izdod jaunu pastmarku un aploksni, kuras pirmās dienas zīmogošana notiek Latvijas Kara muzejā Smilšu ielā 20, Rīgā, līdz pulksten 18. Savukārt pulksten 13 laukumā pie muzeja plānota arī pastmarkas svinīgā prezentācija, kurā piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns, Latvijas Kara muzeja direktore Aija Fleija un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vadības pārstāvji.

Jaunā pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 50 centi, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.

Pastmarka veltīta bermontiādei – vienam no būtiskākajiem pagrieziena punktiem Latvijas brīvības cīņās, kas ilga no 1919. gada oktobra līdz decembrim. Tā ir uzskatāma gan par vienu no asiņainākajām lappusēm neatkarības iegūšanā, gan arī jaunizveidotās Latvijas valsts iedzīvotāju valstsgribas apliecinājumu.

Pastmarku un aploksni «Bermontiāde – 100» iespējams aplūkot ŠEIT.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru