Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. MartsVārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Latvijas iedzīvotājiem ir nepietiekamas peldētprasmes

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien, Latvijā sākoties oficiālajai peldsezonai, Latvijas Peldēšanas federācija (LPF) publiski prezentēja aptaujas rezultātus par mūsu valsts iedzīvotāju peldētprasmi. Tie liecina, ka 71 procentam Latvijas iedzīvotāju ir nepietiekamas peldētprasmes un katrs ceturtais ir nonācis dzīvībai potenciāli bīstamā situācijā uz ūdens.

«Ir satraucoši apzināties, ka sabiedrības atbildības sajūta, izpratne un zināšanas par drošību uz ūdens ir visai zemā līmenī un ka teju katrs otrais no mums vismaz reizi ir veicis darbības, kas raksturojamas kā potenciāli bīstamas. Latvijā ik gadu noslīkstot dzīvību zaudē vidēji 130 cilvēku, tai skaitā bērni, tomēr, preventīvi darbojoties, lielākā daļa šādu nelaimes gadījumu ir novēršama. Mēs aicinām ikvienu sabiedrības pārstāvi būt atbildīgam un rūpēties ne vien par savu, bet arī līdzcilvēku drošību un veselību, būt zinošam, kā rīkoties un palīdzēt  situācijās, kad cilvēks nonācis nelaimē uz ūdens,» norāda LPF vadītājs Aivars Platonovs.

Viņš uzsver, ka LPF šī gada martā aicināja Latvijas iedzīvotājus sniegt savu vērtējumu par drošību uz ūdens, peldētprasmi un citiem ar drošību saistītiem jautājumiem. Pētījuma rezultāti liecina par nepietiekamām zināšanām cilvēkdrošības uz ūdens jomā. Lielākā daļa jeb 89 procenti aptaujāto iedzīvotāju nav apguvuši slīcēju glābšanas prasmes, taču gandrīz tikpat aptaujāto atzīst, ka prasme sniegt pirmo palīdzību, zināšanas par drošību pie ūdens un pareizu slīkstoša cilvēka glābšanu būtu nepieciešams apgūt ikvienam, informē LPF. Pētījuma rezultāti parāda arī, ka Latvijas iedzīvotāji neiesaistās ar aktīvu rīcību citu personu iespējamās nelaimes novēršanā, vien septiņi procenti aptaujāto atzīst, ka aizrāda svešiem cilvēkiem par viņu pārgalvīgo uzvedību pie ūdens vai peldoties, arī draugus, radus un paziņas brīdina vien 25 procenti iedzīvotāju.

Līdz ar satraucošiem aptaujas rezultātiem, LPF sadarbībā ar «Elektrum» Olimpisko centru uzsāka informatīvo kampaņu skolās «Zinām. Peldam. Droši.», aicinot Latvijas skolās vienu mācību stundu veltīt, lai stāstītu par drošību uz ūdens un dažādiem praktiskiem aspektiem, kas ir svarīgi atpūšoties pie ūdens. Federācija aicina iepazīties ar noderīgu informāciju un videolekciju ikkatru interesentu.

Pētījums tika veikts ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu un sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru «SKDS». Pētījumā aptaujāti 1016 respondenti vecumā no 18 līdz 75 gadiem visā Latvijā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru