Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 6 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

Latvijas Banka izlaiž kolekcijas monētu «Brīvības cīņas (1918–1920)»

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien Latvijas Banka laiž klajā sudraba kolekcijas monētu «Brīvības cīņas (1918–1920)», kas veltīta Latvijas Neatkarības karam un visiem, kas palīdzēja izcīnīt neatkarību un turēt godā brīvību.

Kolekcijas monētas grafiskā dizaina un plastiskā veidojuma autors ir mākslinieks Andris Vārpa. Monētas priekšpusē kubisma manierē stilizēti atveidots cīnītāju gājiens un karavīra atvadas no līgavas. Monētas aizmugurē redzams sarkanbaltsarkanais Latvijas karogs, bet tam abās pusēs – pārrauti ierakumu nožogojumi.

Monēta veltīta vienam no nozīmīgākajiem un sarežģītākajiem posmiem Latvijas vēsturē – periodam no Latvijas Republikas proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī līdz miera līguma parakstīšanai ar Padomju Krieviju 1920. gada 11. augustā. Šis laiks atspoguļo latviešu tautas cīņu par savas nacionālās valsts pastāvēšanu un neatkarību.

Kolekcijas monētas cena ir 50 eiro, un tā izdota 4000 eksemplāros. No šodienas tirdzniecībā pieejami 3000 eksemplāri. Monētu iespējams iegādāties Latvijas Bankas kasēs Krišjāņa Valdemāra ielā 1B Rīgā un Teātra ielā 3 Liepājā, kā arī internetā www.e-monetas.lv. Svarīgi atcerēties, ka iegādes limits vienai personai ir divi monētas eksemplāri.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti