Meklēšanas forma

Lietus 5 °C Mērens vējš, 7 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Latvijā būs novērojams daļējs mēness aptumsums

www.jelgavasvestnesis.lv
Rītvakar, 16. jūlijā, un 17. jūlija naktī Latvijā būs novērojams daļējs mēness aptumsums, informē SIA «StarSpace».

Lai arī mēness aptumsumi nav pārāk reta astronomiska parādība, šis būs nozīmīgs, jo līdz nākamajam ievērības cienīgam Latvijā redzamam mēness aptumsumam būs jāgaida vairāk nekā seši gadi – 2025. gada 7. septembrī būs novērojams pilns mēness aptumsums.

Aptumsuma sākumā mēness vispirms ieies Zemes pusēnā, pēc tam pulksten 23.02 sāksies aptumsuma daļējā fāze, kas ilgs gandrīz trīs stundas līdz 17. jūlija pulksten 2. mēness aptumsuma maksimālās fāzes brīdis visur Latvijā būs 17. jūlijā pulksten 0.31, bet mēness aptumsums beigsies pulksten 3.18, kad mēness izies no Zemes pusēnas. Aptumsuma maksimālās fāzes brīdī satumsusi būs nedaudz vairāk nekā puse no mēness diska.

Nākamā iespēja novērot daļēju mēness aptumsumu Latvijā būs 2023. gada 28. oktobrī. Taču šī aptumsuma laikā satumsīs tikai neliela mēness diska apakšējā daļa.

Lai novērotu mēness aptumsumu, nav nepieciešams speciāls aprīkojums. To bez grūtībām būs iespējams novērot ar neapbruņotu aci. Galvenais priekšnoteikums veiksmīgiem novērojumiem ir skaidras debesis un piemērota novērojumu vieta, kurā skatu dienvidaustrumu un dienvidu virzienā neaizsedz ēkas vai koki.

Foto: Ruslans Antropovs

Viedokļi

Pievienot komentāru