Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 26 °C Viegls vējš, 3.4 m/s no DA
Svētdiena, 2019. gada 21. JūlijsVārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Konstatē letālas elektrotraumas; aicina domāt par drošību

www.jelgavasvestnesis.lv
Šogad AS «Sadales tīkls» reģistrējis jau 29 elektrotraumu gadījumus, kuri gūti lietotāju elektroietaisēs. Seši nelaimes gadījumi diemžēl beigušies letāli – divos no tiem bojā gājuši arī bērni. Traģiskie negadījumi liecina par vieglprātīgu attieksmi pret savu un līdzcilvēku drošību, jo ikvienu elektrotraumas gadījumu var novērst, savlaicīgi pārbaudot mājsaimniecībā esošās elektroiekārtas, to labošanu uzticot sertificētam speciālistam, kā arī bez uzraudzības neatstājot bērnus.

Pavisam šogad uzņēmums reģistrējis jau 29 elektrotraumu gadījumus. Tās ir gūtas lietotāju elektroietaisēs un ir saistītas ar elektroiekārtu un to izolācijas bojājumiem, pieskaršanos atkailinātiem vadiem vai bojātām kontaktligzdām. Diemžēl četriem pieaugušajiem un diviem bērniem nelaimes gadījuma sekas ir letālas, norāda uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.

Nāvējošās elektrotraumas gūtas šķietami ikdienišķās situācijās – pieskaroties nesazemētam boileram un veļas mašīnai, mazgājot mājas fasādi ar augstspiediena sūkni, pieskaroties atkailinātiem vadiem. Piemēram, 10 gadu vecs bērns šogad guva letālu elektrotraumu, strādājot ar elektrisko instrumentu un pieskaroties bojātam vadam. Bet piecus gadus vecs bērns gāja bojā, mēģinot uzrāpties pa mājokļa sienu, ar roku pieskārās kontaktligzdai, kurai nebija vāciņa, un vienlaicīgi ar kāju pieskārās metāla radiatoram. AS «Sadales tīkls» aicina pieaugušos rūpēties gan par savu, gan par ģimenes locekļu drošību, jo reģistrētās elektrotraumas ir rezultāts vieglprātīgai un bezatbildīgai attieksmei.

Īpaša uzmanība jāpievērš mazākajiem bērniem, kuri, neapzinoties savu rīcību, izrāda zinātkāri un rotaļām vēlas izmantot elektroierīces vai pie lādētāja pieslēgtus mobilos telefonus. Šī iemesla dēļ jāpārbauda, vai bērniem pieejamās elektroiekārtas ir drošas un stabili novietotas, vai vadi, kuri atrodas bērniem pieejamā vietā, un kontaktligzdas nav bojātas. Tāpat vecākiem jārūpējas par savu bērnu drošību skolēnu vasaras brīvlaikā – vecākiem ir pienākums pārbaudīt mājoklī esošās elektroiekārtas un pārliecināties, ka tās nav bojātas, kā arī parādīt bērniem un jauniešiem, kā elektroierīces pareizi un droši lietot. AS «Sadales tīkls» aicina bērniem un jauniešiem parādīt mājas lapu, kur interaktīvā veidā ikviens var atkārtot zināšanas elektrodrošībā.

Tāpat svarīgi bērniem un jauniešiem atgādināt par drošību, pavadot brīvo laiku vai organizējot pasākumus ārpus mājas un dabā, piedaloties dažādos vasaras festivālos, jo bieži vien to laikā tiek izmantoti datori, mūzikas atskaņotāji, apgaismojums, pagarinātāji, kuri nav paredzēti lietošanai ārā. Līdz ar to gadījumos, kad elektroiekārtā iekļūs mitrums, piemēram, sāk līt lietus vai tā ir novietota mitrā zālē, palielinās risks, pieskaroties elektroiekārtai, gūt spēcīgu elektrotraumu.

Šogad elektrotraumas gūtas arī pieslēdzot bojātu tējkannu pie kontaktligzdas, pieskaroties pie truša sagrauzta vada, pieslēdzot ūdenssūkni pie pagarinātāja, pļaujot zāli ar bojātu zāles pļāvēju un pieskaroties bojātam zāles pļāvēja vadam, pieskaroties atkailinātiem elektroinstalācijas vadiem, lietojot pie lādētāja pieslēgtu planšeti, kā arī citos veidos. Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju vai citu elektroietaišu tuvumā, uzņēmums aicina nekavējoties ziņot, zvanot pa AS «Sadales tīkls» bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404 vai vērsties Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, zvanot pa tālruni 112!

Foto: elektroinfo.ed

Viedokļi

Pievienot komentāru