Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 7.4 m/s no DA
Ceturdiena, 2019. gada 21. NovembrisVārda dienu svin: Zeltīte, Andis

Jaundzimušajiem no 2020. gada vairs nepiešķirs nepilsoņa statusu

www.jelgavasvestnesis.lv
Saeima 17. oktobrī trešajā un galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu «Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem». Tas nosaka, ka jaundzimušajiem pēc 2020. gada 1. janvāra vairs netiks piešķirts nepilsoņa statuss.

Sākot no nākamā gada, jaundzimušajiem piešķirs Latvijas pilsonību, ja vien bērna vecāki nebūs vienojušies par citas valsts pilsonības piešķiršanu. Ja bērns būs dzimis ārpus Latvijas vai viens no viņa vecākiem ir citas valsts pilsonis, lai bērnu atzītu par Latvijas pilsoni, vecākiem Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē būs jāiesniedz iesniegums un dokumenti, kas apliecina, ka bērns nav un nav bijis nevienas valsts pilsonis.

Likumprojekta iniciators ir bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš likumprojektu bija iesniedzis arī 12. Saeimā, tomēr tas tika noraidīts. Šī gada martā R.Vējonis likumprojektu iesniedza atkārtoti 13. Saeimai, un maija sākumā tas tika atbalstīts pirmajā lasījumā.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tas attiecas uz nelielu bērnu skaitu, jo atbilstoši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem 2016. gadā kā nepilsoņi reģistrēti 47 bērni, 2017. gadā – 51, savukārt 2018. gadā – 33 bērni.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti