Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. FebruārisVārda dienu svin: Kora, Kintija

Jāņi ir krietni aktīvāki velobraucēji un kuģotāji nekā Līgas

www.jelgavasvestnesis.lv
Kā ikviens, arī Jāņi un Līgas aktīvi izmanto šīs vasaras silto un saulaino laiku, atpūšoties gan uz ūdeņiem, gan minot pedāļus. Tomēr, kā liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apkopotie fakti, Jāņi riteņbraucēju vidū sastopami piecas reizes biežāk nekā Līgas. Bet mazizmēra kuģošanas līdzekļu kapteiņu lomā Jāņi iejūtas pat 33 reizes vairāk nekā Līgas.

CSDD datu bāzē ir reģistrēti 40 687 velosipēdu. No tiem gandrīz divi tūkstoši riteņu ir reģistrēti uz Jāņa vārda , bet Līgām – tikai 298 velosipēdi. To, ka Līgas nav tik aizrautīgas velobraucējas kā Jāņi, pierāda arī fakts, ka velosipēda vadītāja apliecības ieguvušas vien 814 Līgas, turpretim uz Jāņa vārda izsniegtas 4217 apliecības.

Vēl lielāku pārsvaru Jāņi pār Līgām ir izcīnījuši attiecībā uz mazizmēra kuģošanas līdzekļiem. Dažādas motorlaivas, ūdens motocikli, kuteri un citi mazizmēra kuģošanas līdzekļi pieder 2252 Jāņiem un 971 šī vārda nēsātājam ir mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecība. Tikmēr uz Līgas vārda reģistrēta 21 skaists atpūtas kuģis un 29 Līgām ir izsniegtas mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecības.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru