Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 13 °C Viegls vējš, 2 m/s no D-DR
Otrdiena, 2019. gada 20. AugustsVārda dienu svin: Bernhards, Boriss, Rojs

Ja nemazināsies kūlas dedzināšana, lems par bargākiem sodiem

www.jelgavasvestnesis.lv
Aizvadītajā nedēļas nogalē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji devās uz 347 izsaukumiem, kas saistīti ar kūlas dedzināšanu, bet šogad kopumā dzēsti jau 1334 pērnās zāles ugunsgrēki. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens asi nosoda kūlas dedzināšanu un aicina ikvienu uzmanīgi apieties ar uguni. Ja kūlas dedzināšanas apjomi nemazināsies, sola vērsties pret dedzinātājiem ar daudz bargākiem sodiem.

«Katru gadu mēs atgriežamies pie viena un tā paša jautājuma, aicinot cilvēkus nededzināt pērno zāli. VUGD resursi un tādējādi valsts līdzekļi šobrīd ir mobilizēti kūlas dzēšanai, kas nereti ir ļaunprātīgas rīcības sekas. Ugunsdzēsēji strādā papildu maiņās un no darba brīvajā laikā, lai cīnītos ar šo sērgu. Ja cilvēku attieksme nemainās, tad tas nozīmē, ka līdzšinējais preventīvais darbs nestrādā un jālemj par daudz bargākiem sodiem un citiem risinājumiem, piemēram, prēmēt iedzīvotājus, kuri ziņojuši par kūlas dedzinātājiem, ja policijai izdodas vainīgo personu saukt pie administratīvās atbildības,» norāda S.Ģirģens.

Kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma rīcība. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179. panta 4. daļu par kūlas dedzināšanu fiziskām personām piespriež naudas sodu no 280 līdz 700 eiro.

Iekšlietu ministrijas pārstāvis Kārlis Miksons norāda, ka iedzīvotājiem un pašvaldībām ir jāsakopj savi īpašumi jau rudenī, jo sakoptā īpašumā pavasarī neveidosies sausā zāle un nebūs iespējama tās degšana.

Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Iekšlietu ministrs aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot Valsts policijai par iespējamiem likumpārkāpējiem saistībā ar pērnās zāles dedzināšanu.

Foto: record-bee.com

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti