Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 1 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no D-DA
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Iedzīvotājus aicina balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

www.jelgavasvestnesis.lv
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) rīkotā konkursā «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» ikviens aicināts nobalsot un izteikt viedokli par, viņaprāt, ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā. Balsošana norit līdz 4. novembrim vietnē www.vietagimenei.lv.

Šogad konkurss norit trīs kārtās. Vērtēšana tiks veikta piecās pašvaldību grupās – Kurzemes, Latgales, Rīgas, Vidzemes un Zemgales plānošanas reģiona grupā.

Konkursa pirmajā kārtā tiks izvērtēti administratīvie dati un dzimstības dati, kā arī ņemts vērā iedzīvotāju vērtējums jeb individuālais balsojums par pašvaldību pakalpojumiem un pašvaldību līdzdalību konkursa informatīvajā kampaņā. Līdz 4. novembrim vietnē www.vietagimenei.lv, autorizējoties ar sociālo tīklu profilu vai e–pastu, iedzīvotāji tiek aicināti nobalsot par vienu līdz trim ģimenei draudzīgām pašvaldībām, kā arī novērtēt un sniegt savu viedokli vai priekšlikumus par pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem attiecīgajās pašvaldībās.

Konkursa otrajai kārtai tiks nominētas piecas labākās pašvaldības katrā plānošanas reģionā. Vērtēšanas komisija iepazīsies ar katras pašvaldības konkursa 1. kārtas rezultātiem un izvērtēs papildus sniegto informāciju par katras pašvaldības nodrošinātajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem. Tāpat tiks izskatīti balsošanas vietnē ierakstītie iedzīvotāju komentāri. Nepieciešamības gadījumā pašvaldībām tiks lūgta papildu informācija.

Konkursa trešajai kārtai tiks nominētas divas pašvaldības katrā grupā ar augstāko punktu skaitu. Tādējādi vērtēšanas komisija klātienes vizītēs novembrī vērtēs desmit Latvijas labākās pašvaldības. Laureāti katrā grupā un papildu nominācijās tiks noteikti, pamatojoties uz Vērtēšanas komisijas lēmumu.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti decembrī. Konkursa noslēgumā tiks noteiktas piecas ģimenēm draudzīgākās pašvaldības – pa vienai katrā no plānošanas reģioniem. Tās saņems naudas balvu 15 000 eiro apmērā. Tiks noteikta arī «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019», kas iegūs naudas balvu 25 000 eiro apmērā. Komisija var noteikt papildu nominācijas kādā no pakalpojumu grupām, kas tiks vērtētas konkursa ietvaros. Papildu naudas balvas nominācijās paredzētas vismaz 15 000 eiro apmērā. Piešķirtā naudas balva pašvaldībām būs jāizmanto atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai ģimenēm ar bērniem vai tām piemērotas vides veidošanai 2020. gadā.

BALSO ŠEIT!

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti