Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Pirmdiena, 2019. gada 18. MartsVārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Garnadži uzdodas par «Latvijas gāzes» darbiniekiem

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts policija maijā reģistrējusi vairākus gadījumus, kad viltvārži, uzdodoties par dažādu iestāžu un uzņēmumu pārstāvjiem, bieži vien – «Latvijas gāzes», iekļuvuši privātīpašumā un izdarījuši zādzības vai laupīšanas. Valsts policija apkopojusi ieteikumus, kas var palīdzēt iedzīvotājiem laicīgi atpazīt ļaundarus un nekļūt par nozieguma upuriem.

Kā uzsver Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska, visbiežāk garnadži par saviem upuriem noskata vecāka gada gājuma cilvēkus. Šomēnes kārtējo reizi ir reģistrēts šāds gadījums – Rīgā kāda sieviete, uzdodoties par AS «Latvijas gāze» darbinieci, ieguva kundzes uzticību, iekļuva viņas dzīvoklī un nozaga naudu, kā arī juvelierizstrādājumus. Savukārt dažas dienas vēlāk kāda persona izdarīja līdzīgu noziegumu citā Rīgas rajonā, uzdodoties par citas iestādes darbinieku.

Par šāda veida noziegumiem Valsts policija pērn aizturējusi vairākas personas. Visos gadījumos zagļi darbojas pēc līdzīgas shēmas – izsakot vēlmi pārbaudīt skaitītāju rādījumus vai norādot citu šķietami ticamu iemeslu, zagļi izmanto saimnieku uzticību, iekļūst mājoklī un izdara noziegumu. Valsts policija aicina atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no šāda nozieguma, vēršoties tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai zvanot pa tālruņa numuru 110.

Savukārt AS «Latvijas gāze» informē, no 1. septembra vairs neveic nekāda veida dabasgāzes sadales tīkla apsekojumus mājsaimniecībās. Saskaņā ar reorganizāciju vienīgā komercsabiedrība Latvijā, kas ir tiesīga veikt dabasgāzes sadales sistēmu apsekojumus mājsaimniecībās, ir akciju sabiedrība «Gaso». Dabasgāzes sadales sistēmas apsekošanas gadījumos iedzīvotāji tiek aicināti pieprasīt apsekotājam uzrādīt «Gaso» darbinieka apliecības. Šaubu gadījumā, lai pārliecinātos, ka īpašumā darbus veic «Gaso» darbinieks, darba dienās no pulksten 8 līdz 17 iespējams zvanīt pa tālruni 155, savukārt pēc pulksten 17 un brīvdienās – pa tālruni 114.

«Gaso» darbinieka apliecības paraugu un formastērpus varat apskatīt mājaslapā.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru