Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 4 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Divreiz aktīvāk nekā pērn izmanto Latvija.lv e-pakalpojumus

www.jelgavasvestnesis.lv
Šāgada pirmajā pusgadā portāla Latvija.lv e-pakalpojumu izpildi uzsākuši 765 000 unikālie lietotāji, kas ir divas reizes vairāk nekā tādā pašā laikaposmā 2018. gadā – šāgada jūnija sākumā Latvija.lv unikālo lietotāju skaits sasniedza vienu miljonu. Proti, kādu no portālā pieejamajiem e-pakalpojumiem vismaz reizi pieteikusi vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju.

«Arvien pieaugošais portāla Latvija.lv lietotāju skaits apliecina, ka veidot platformu valsts un pašvaldību pakalpojumu pieprasīšanai un saņemšanai vienuviet ir pareizais ceļš. Darbs pie portāla lietojamības šobrīd ir uzsākts, lai pakalpojumu saņemšana būtu vēl ērtāka ikvienam Latvijas iedzīvotājam un uzņēmējam,» norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis.  «Mūsu mērķis ir panākt, lai valsts un pašvaldības tiktu uztvertas kā vienots pakalpojumu sniedzējs, lai iedzīvotājiem un uzņēmējam nebūtu jādomā, kura iestāde atbild par konkrēto pakalpojumu, bet gan jāatpazīst dzīves situācija, kurā viņš nonācis, tādējādi ātri atrisinot vajadzīgo jautājumu».

Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) apkopotie dati liecina, ka 2019. gada pirmajā pusgadā populārākie e-pakalpojumi pēc uzsākšanas reižu skaita bija iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (nodrošina VSAA) – uzsākts 599 098 reizes, dokumentu pārbaude Nederīgo dokumentu reģistrā (nodrošina Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs) – uzsākts 243 637 reizes un dzīvesvietas deklarēšana (nodrošina Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde) – uzsākts 112 711 reizes. Visi šie trīs pakalpojumi bija arī visvairāk izmantotie 2018. gadā. Jāpiebilst, ka portālā Latvija.lv pieejami vairāk nekā 700 valsts un pašvaldību e-pakalpojumi.

Kā liecina VRAA dati, šāgada pirmajos sešos mēnešos visbiežāk lietotie e-pakalpojumi pēc maksājumu skaita bija Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto nodokļu nomaksa – 134 990 reizes, nekustamā īpašuma nodokļa apmaksa tiešsaistē – 37 922 reizes un autoceļu lietošanas nodevas apmaksa – 26 529 reizes.

Vairāk informācijas par portāla Latvija.lv statistikas datiem iespējams skatīt VRAA izdotajā elektroniskā izdevumā «E-ziņas»

 

Viedokļi

Pievienot komentāru