Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.3 m/s no R-ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Būs lielāks atbalsts uņēmumiem, kas nodarbina cilvēkus no 50 gadu vecuma

www.jelgavasvestnesis.lv
Šonedēļ pieņemti Ministru kabineta noteikumi, kas paredz, ka turpmāk tiks paplašināts valsts atbalsts darba devējiem – komersantiem, kā arī valsts vai pašvaldību institūcijām, kas nodarbina cilvēkus vecumā no 50 gadiem. Atbalsts nepieciešams, lai paildzinātu viņu darbspēju saglabāšanu un nodarbinātību, jo šie cilvēki ir pakļauti vislielākajam bezdarba riskam.

Lai saņemtu atbalstu, vispirms tiek veikts darba devēju (darba vides un gados vecāku nodarbināto darbspēju) izvērtējums. Līdz šim atbalsts bija paredzēts tikai tiem darba devējiem, kas darbojas kādā no pieciem prioritārajiem saimnieciskās darbības veidiem, proti, kuros ir lielākais gados vecāku nodarbināto īpatsvars. Tāpat arī vismaz 30 procentiem no darbaspēka bija jābūt vecumā virs 50 gadiem un jāatbilst papildu kritērijiem. Piemēram, veselības stāvoklis, nodarbinātība mazkvalificētā darbā un citiem.  Šobrīd papildu kritēriji vairs nav noteicošie un izvērtējumam var pieteikties vairāk darba devēju, tai skaitā plašākā lokā no privātā sektora.

Darba devēji varēs saņemt informatīvi konsultatīvu atbalstu, kā arī finanšu dotāciju, piemēram, darbavietas pielāgošanai un mentoringam, lai uzlabotu nodarbināto personu vecumā no 50 gadiem darba vidi. Tāpat arī pēc darbspēju izvērtējuma būs pieejams atbalsts šo nodarbināto veselības uzlabošanai, piemēram, nodrošinot ārstniecisko vingrošanu, fizikālās medicīnas procedūras, masāžas un citus. Tas ir būtisks atbalsts vidējiem un mazajiem uzņēmumiem, kuriem nav papildu līdzekļu, lai uzlabotu darbinieku veselību un ilgāk saglabātu darbaspējas saviem gados vecākiem darbiniekiem, norāda Labklājības ministrijā.

Uzņēmumu izvērtējumu veiks Nodarbinātības valsts aģentūra, piesaistot nepieciešamos pakalpojuma sniedzējus, tostarp darba aizsardzības speciālistus, arodārstus, personāla vadības speciālistus, ergoterapeitus un citus.

Foto: LM

Viedokļi

Pievienot komentāru