Meklēšanas forma

Lietus 12 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no DR
Svētdiena, 2019. gada 15. SeptembrisVārda dienu svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Būs jauna parauga ID kartes un mainīsies valsts nodeva par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien, 27. augustā, Ministru kabinets apstiprināja noteikumus, kas paredz, ka no 2. septembra Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sāks izsniegt jauna parauga personas apliecības jeb ID kartes. Tāpat no pirmdienas, 2. septembra, mainīsies valsts nodevas apmērs par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu.

PMLP informē, ka jaunā parauga dokumentam būs divreiz garāks derīguma termiņš – līdzšinējo piecu gadu vietā, jaunā karte būs derīga desmit gadus, tai ir jauni un inovatīvi drošības elementi, neierobežots e-parakstu skaits, kā arī krāsains ID kartes turētāja foto. Jaunā parauga personas apliecībās ir iestrādāts caurskates logs ar personalizētu kartes turētāja sejas attēlu. Plānots, ka e-paraksts un elektroniskā identifikācija nākotnē darbosies bezkontakta vidē, paverot plašākas iespējas mobilo ierīču lietošanā.

Turpmāk personas apliecības tiks papildinātas ar personvārda citas valodas oriģinālformas ierakstu, kā arī citām niansēm, tādējādi nedaudz izmainot personu apliecību vizuālo izskatu.

Vienlaikus Ministru kabinetā apstiprinātie noteikumi paredz, ka no 2. septembra mainās vairākas valsts nodevas par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu – četras no tām samazinātas, savukārt divas – palielinātas.

Latvijā mazāk nodrošinātajiem iedzīvotājiem – bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem un personām ar invaliditāti valsts nodeva samazināta no 7,11 eiro uz 5 eiro.

Palielināta valsts nodeva par personu apliecību izsniegšanu personām bez atvieglojumiem – no 14,23 eiro uz 15, kā arī par pases izsniegšanu atsevišķām iedzīvotāju grupām un pakalpojumu veidiem.

Dokumentu izsniegšana ir pieejama jebkurā no PMLP nodaļām un Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstīs.  

Foto un infografiks: PMLP

Viedokļi

Pievienot komentāru