Meklēšanas forma

Neliels lietus 4 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Atzīmējot savu desmitgadi, NMPD godina darbiniekus

www.jelgavasvestnesis.lv
Atzīmējot desmit gadu jubileju, kopš Latvijā izveidots vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), svinīgā ceremonijā sveikti dienesta darbinieki. Pasniedzot apbalvojumus, dienesta direktore Liene Cipule sacīja paldies par darbu brigāžu mediķiem, dispečeriem, operatīvo transportlīdzekļu vadītājiem, dienesta Specializētās medicīnas centra mediķiem un citu dienesta struktūrvienību darbiniekiem.

«Neskatoties uz ātrumu, ar kādu mūsdienās pie saviem pacientiem var ierasties neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kā arī medikamentiem un aparatūru, ar ko iespējams glābt cilvēka dzīvību pat ļoti kritiskos stāvokļos, ārstniecības procesā, manuprāt, vissvarīgākais joprojām ir pats cilvēks – palīdzības sniedzējs. Esmu lepna, ka dienestā strādā cilvēki, kuri profesionāli un pašaizliedzīgi veic savu darbu, lai Latvijā ik minūti būtu nodrošināta sajūta, ka nelaimes brīdī būs kāds, kas dosies palīgā.  Esmu lieciniece tam, ka ar savām zināšanām un prasmēm mūsu mediķi ik dienu palīdz cilvēkiem situācijās, kas citiem šķiet grūtas vai pat bezcerīgas,» norādīja NMPD direktore Liene Cipule.

Apbalvošanas ceremonijā tika godināti ne vien tie darbinieki, kuri pērn īpaši sarežģītās situācijās darīja visu iespējamo un neiespējamo, lai glābtu cilvēku dzīvības, bet arī tie, kuri ikdienā un daudzu gadu garumā savas zināšanas un enerģiju pašaizliedzīgi veltījuši dienestam. Apbalvojumi tika pasniegti vairākās nominācijās – «Mūža ieguldījums», «Par nopelniem», «Par profesionalitāti», «Par ieguldījumu», «Par pašaizliedzību» un «Par ilggadību». Tos saņēma vairāk nekā simts dienesta darbinieku no visas Latvijas.

NMPD pārstāve Arita Freimane informē, ka apbalvoto vidū ir mediķi, kuri strādājuši ļoti saspringtās un sarežģītās situācijās – glābuši dzīvību pacientam ar nozāģētu plaukstu; iznesuši no meža vīrieti ar smagu politraumu, kas gūta krītot no koka; no klīniskās nāves atdzīvinājuši vīrieti pļavas vidū pēc infarkta lēkmes. Tāpat profesionalitāte un pašaizliedzība novērtēta situācijās, kuras būtu grūti nosaukt par mediķu ikdienu. Proti, godināta mediķu rīcība, kad, ierodoties izsaukuma vietā – autobusa pieturā –, brigāde atskārta, ka reanimācijas pasākumi jāveic pašu brigādes šoferīša tēvam.  Uzteikts arī mediķu komandas darbs, kad šosejas malā mediķu automašīnā notikušajās dzemdībās izdevās izglābt divas dzīvības – priekšlaikus dzimušu bērniņu un viņa māmiņu.

Par profesionalitāti uzteikti gan brigāžu vadītāji, kuri ikdienu teicami organizē savas komandas darbu, glābjot ne viena vien pacienta dzīvību, gan operatīvo transportlīdzekļu vadītāji, kuri sniedz visu nepieciešamo atbalstu brigādei. Īpaši godināti arī tie darbinieki, kuri dienestam veltījuši savu mūžu, strādājot tajā vairāk nekā 25 gadus, kā arī tie, kuri ar aizrautību un entuziasmu ievada darbā jaunos kolēģus un mudina jauniešus kļūt par dienesta mediķiem.

Vienlaikus apbalvoti arī pieredzes bagāti ārsti, ārsta palīgi, vadītāji un dispečeri, kuru ieguldījums dienestā, kādu mēs to redzam šobrīd, ir bijis neatsverams. Tāpat ar apbalvojumu paldies teikts dienesta sadarbības partneriem – medicīnas koledžām, slimnīcām un to uzņemšanas nodaļām, kolēģiem no citiem operatīvajiem dienestiem un citiem..

 

NMPD APBALVOJUMU IEGUVĒJI ZEMGALĒ
 

Apbalvojums «Mūža ieguldījums» – Zemgales reģionālā centra ārsta-speciālista brigādes vadītājai Ņinai Kohovai;

Apbalvojums «Par ieguldījumu – Zemgales reģionālā centra Jelgavas brigāžu atbalsta centra galvenajai ārsta palīdzei Inesei Jozei.
 

Apbalvojumu «Par profesionalitāti»:

Zemgales reģionālā centra ārsta-speciālista brigādes vadītājam Robertam Fūrmanim;
Zemgales reģionālā centra Jelgavas brigāžu atbalsta centra Ogres neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta vecākajam ārsta palīgam Aleksandram Razumovam;
Zemgales reģionālā centra speciālistam operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa nodrošinājuma jautājumos Mārim Bikavam;
Zemgales reģionālā centra tehniskajai dispečerei Svetlanai Nafranovičai;
Zemgales reģionālā centra Jelgavas brigāžu atbalsta centra Dobeles neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta vecākajai ārsta palīdzei Ilzei Smikarstei.
 

Apbalvojums «Par ilggadību»:

Zemgales reģionālā centra galvenajam speciālistam OMT nodrošinājuma jautājumos Haraldam Uvenam;
Zemgales reģionālā centra Jelgavas brigāžu atbalsta centra operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājam Sergejam Mirončakam;
Zemgales reģionālā centra Aizkraukles neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta brigādes vadītājai - vecākajai NM ārsta palīdzei Sarmītei Paeglītei;
Zemgales reģionālā centra Bauskas neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājam Jurim Jakutāvičam.

Foto: NMPD

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Dace attēls

Daktere Kohova ir izcila ārste - sirds dakterīte tiešā un pārnestā nozīmē. Paldies!

Pievienot komentāru