Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 13 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no R
Pirmdiena, 2019. gada 16. SeptembrisVārda dienu svin: Asja, Asnate, Dāgs

Atvieglo pārkreditēšanas kārtību

www.jelgavasvestnesis.lv
Ar mērķi uzlabot starpbanku un klientu sadarbību kredītsaistību pārkreditēšanas gadījumos, Latvijas Komercbanku asociācijas biedri – 16 bankas Latvijā – parakstīja sadarbības līgumu par atvieglotu pārkreditēšanas kārtību. Turpmāk, veicot saistību pārkreditēšanu šo banku starpā, papildu vienošanās ar klientu un abām iesaistītajām bankām nebūs jāparaksta. Līgums stājās spēkā no 1. jūnija, informē Latvijas Komercbanku asociācijā.

Līdz šim aizdevuma pārkreditēšanas kārtība paredzēja gan klienta, gan esošā un jaunā kreditora aktīvu iesaisti saistību pārnešanas procesā un vienošanās saskaņošanā. Lemjot mainīt banku un noformējot pārkreditēšanu citā bankā, iepriekš tika skaņota un slēgta individuāla starpbanku vienošanās, kas klientam prasīja iedziļināties gana sarežģītos noteikumos, kā arī nodrošināt to, ka vienošanos paraksta visas iesaistītās personas. Jaunais sadarbības līgums, ko parakstījušas 16 bankas Latvijā, paredz vispārēju un standartizētu kārtību, kur individuālas vienošanās slēgšana nav nepieciešama.

Turpmāk, klientam pēc jauna aizdevuma apstiprināšanas citā kredītiestādē, nāksies informēt esošo kreditoru par savu vēlmi izpildīt esošo aizdevuma līgumu. Par tālāko darījuma izpildi parūpēsies iesaistītās bankas, saskaņā ar Sadarbības līgumu savstarpēji nodrošinot nepieciešamās informācijas apmaiņu. Lai izpildītu likumdošanas prasības, klientam būs pienākums tikai saņemt esošā kreditora notariāli apliecinātu piekrišanu, lai veiktu jaunās hipotēkas nostiprināšanu zemesgrāmatā.

«Sadarbības līgumam, ko savstarpēji noslēguši Latvijas Komercbanku asociācijas biedri, ir virkne priekšrocību. Klientiem tas aiztaupīs nepieciešamību saskaņot starpbanku vienošanās un organizēt to parakstīšanas, bet bankām būtiski samazinās dokumentu aprites apjomus. Tādejādi pārkreditēšanas process kļūs ērtāks un banku klientiem, kas pieņēmuši lēmumu par esošo kredītsaistību pārnešanu uz citu banku, mazāk laika un pūliņu vajadzēs veltīt šīs ieceres īstenošanai,» skaidro Latvijas Komercbanku asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanda Liepiņa.

Jaunā pārkreditēšanas kārtība tiks piemērota gadījumos, ja abas pārkreditēšanas procesā iesaistītās bankas ir to 16 banku vidū, kas parakstījušas sadarbības līgumu par atviegloto pārkreditēšanas gaitu. Atvieglotais darījuma noformēšanas process attieksies gan uz fiziskām personām, gan uz juridiskām personām. Sadarbības līgumā noteiktā kārtība tiks piemērota tikai refinansēšanas darījumos, kuri neietver jauna nekustamā īpašuma iegādi vai sarežģītas situācijas.

Sadarbības līgumu parakstījušas un jauno atviegloto pārkreditācijas darījumu noformēšanas kārtību piemēros: AS «Baltic international bank», AS «Blue orange bank», AS «Citadele banka», AS «Danske banka» filiāle Latvijā, AS «EXPOBANK», AS «LPB Bank», AS «Luminor bank», AS «Meridian trade bank», AS «Norvik banka», «OP corporate bank PLC» filiāle Latvijā, AS «Privatbank», AS «Reģionālā investīciju banka», AS «Rigensis bank», AS «SEB banka», AS «Signet bank» un AS «Swedbank».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru