Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Mērens vējš, 7.1 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Ātruma maratonā – pārgalvīgi šoferi, kukuļdevēji un iereibušie

www.jelgavasvestnesis.lv
18. un 19. aprīlī Latvijā notika Valsts policijas rīkotais 24 stundu braukšanas ātruma kontroles maratons – šajā laikā valstī kopumā 636 reģistrēti pārkāpumi. Likumsargi rezumē, ka, salīdzinot ar pērno gadu, pārkāpēju skaits ir audzis, turklāt konstatēti arī vairāki citi ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, piemēram, kukuļdošana un braukšana dzērumā.

18. aprīlī no pulksten 6 jau ceturto gadu Latvijā norisinājās 24 stundu ātruma kontroles maratons, kurā ceļu policisti īpašu uzmanību pievērsa atļautā braukšanas ātruma ievērošanai. Šogad viens no lielākajiem ātruma pārkāpumiem fiksēts Vidzemes reģionā. Uz šosejas, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, 1996. gadā dzimis automašīnas «Audi A4» vadītājs traucās ar ātrumu 170 kilometri stundā. Jāpiebilst, ka vakar fiksēti arī vairāki citi pārgalvīgas braukšanas gadījumi – par to no autovadītāja apliecības atvadījušies astoņi šoferi, norāda Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Visvairāk – 199 – atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju fiksēti Zemgalē, 164 pārkāpēji – Kurzemē un 140 pārkāpēji – Vidzemē. Vismazāk neapzinīgo šoferu bijis Latgalē un Rīgā, attiecīgi 61 un 50 autovadītāji, kuri nav ievērojuši atļauto braukšanas ātrumu. Tāpat Vidzemes reģionā ātruma kontroles maratona pārbaužu laikā fiksēts kāds ātrumpārkāpējs, kurš ar mērķi izbēgt no soda, piedāvājis policijas darbiniekam kukuli 2000 Krievijas rubļu apmērā. Par šo gadījumu ir sākts kriminālprocess.  

Jāuzsver, ka ātruma kontroles maratona laikā ceļu policisti novērojuši arī citus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Piemēram, Kurzemes reģionā likumsargi apturējuši kādu autovadītāju, kura automašīnas valsts numurzīmei speciāli ar laku un dubļiem bija daļēji aizklāti numura zīmes simboli. Tāpat divām automašīnām konstatēti un izņemti divi iebūvētie antiradari. Konstatēti arī autovadītāji, kuri sēdušies pie stūres alkohola reibumā.

Policija atgādina, ka ikgadējais ātruma kontroles maratons notiek ar mērķi atturēt autovadītājus no pārkāpuma izdarīšanas, rūpējot ne vien par savu, bet arī apkārtējo drošību uz valsts ceļiem. 

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Fredis attēls

Antiradars vai tomēr radara detektors? Ja detektors, tad nevienam nav tiesību tam ķerties klāt. Tad jārauj ārā radio, mob telefoni, peidžeri, utt. Jebkuram ir tiesības zināt, ka uz ceļa notiek naudas atsavināšana.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti