Meklēšanas forma

Skaidras debesis 6 °C Lēns vējš, 4 m/s no DA
Otrdiena, 2019. gada 19. NovembrisVārda dienu svin: Elizabete, Liza, Līze, Betija

Arī ārstu protesta laikā varēs saņemt medicīnisko palīdzību

www.jelgavasvestnesis.lv
Pirms ceturtdien, 7. novembrī, gaidāmās ārstu protesta akcijas, kuras laikā atsevišķās ārstniecības iestādēs varētu netikt nodrošināti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, piemēram, ārstu konsultācijas un procedūras dienas stacionāros, Nacionālais veselības dienests (NVD) informē par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām: darbosies gan slimnīcu uzņemšanas nodaļas, gan konsultatīvs tālrunis.

7. novembrī visu diennakti padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos varēs saņemt, zvanot pa valsts ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pieredzējuši speciālisti sniegs konsultācijas tādos vienkāršu saslimšanu gadījumos kā saaukstēšanās, augsta temperatūra, sāpes vēderā, ausīs vai kaklā, vemšana, caureja, muguras sāpes, hronisku slimību paasinājumi un citos jautājumos. Uz konsultatīvo tālruni iedzīvotāji ir aicināti zvanīt arī gadījumos, kad ir šaubas vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā, vai arī to var saņemt, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē nākamajā dienā. Konsultatīvais tālrunis 66016001 nav paaugstinātas maksas tālrunis, un zvana cena atkarīga no zvanītāja mobilo sakaru operatora noteiktā tarifa par zvaniem uz fiksēto Rīgas diapazona numuru.

Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniegs slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, ieteicams ar slimnīcu sazināties iepriekš par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi.

Pirms gaidāmās akcijas NVD īpaši aicina pacientus ar hroniskām saslimšanām savlaicīgi nodrošināties ar ikdienas lietošanai nepieciešamajiem medikamentiem, lūdzot ģimenes ārstu vai ārstu speciālistu savlaicīgi izrakstīt nepieciešamos recepšu medikamentus.

Ja protesta akcijas norises dienā pacientam slimības dēļ nepieciešams atvērt e-darbnespējas lapu, bet ārsts nestrādā, pacients tiek aicināts sazināties ar ārstu nākamajā darba dienā.

Jāatgādina, ka ārstniecības personas pārstāvošās organizācijas 7. novembrī rīkos protesta akciju, piketējot pie Saeimas ēkas un tādējādi paužot neapmierinātību ar trūkstošo finansējumu mediķu atalgojumam. Lai mediķi to varētu apmeklēt, akcijas organizatori aicināja medicīnas personālu ņemt bezalgas atvaļinājuma dienu.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti