Meklēšanas forma

Skaidras debesis 2 °C Lēns vējš, 3.5 m/s no DR
Sestdiena, 2019. gada 16. FebruārisVārda dienu svin: Jūlija, Džuljeta

Apturēts PVN izkrāpēju grupējums

www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību «Omega», veicot 27 kratīšanas, pagājušajā nedēļā apturēja noziedzīgu grupējumu. Tas, izveidojot fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes, pusotra gada laikā valsts budžetam radījis aptuveni 1,7 miljonus eiro lielus zaudējumus.

VID Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Evita Teice-Mamaja informē, ka deviņas personas atzītas par aizdomās turētām, bet nozīmīgākie pierādījumi izņemti. Kratīšanas notika pagājušajā nedēļā Rīgā, Rīgas rajonā un Jelgavā kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automašīnās. Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemti skaidras naudas līdzekļi aptuveni 95 000 eiro apmērā, kā arī kontrabandas cigaretes un šaujamieroči, kam tiks veikta ekspertīze. Tāpat kratīšanu laikā izmeklētāji atklāja arī grupējuma slēptās biroja telpas. Tajās tika atrastas un izņemtas aizturēto personu pašrocīgi sastādītās darījumu shēmas ar darījumu ķēdē iesaistīto uzņēmumu nosaukumiem, visu darījumu ķēdē iesaistīto fiktīvo uzņēmumu kodu kalkulatori, bankas kartes, zīmogi, telefoni, kā arī liels daudzums fiktīvo darījumu dokumentu.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziedzīgais grupējums izveidoja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Apturētais grupējums darbojās vairākās tautsaimniecības jomās – nodrošināja kravu pārvadājumus pa autoceļiem, nodarbojās ar automobiļu rezerves daļu un piederumu vairumtirdzniecību, drošības sistēmu un personiskās drošības pakalpojumu sniegšanu.

Par šī grupējuma noziedzīgajām darbībām uzsākts pēc kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218. panta 2. daļas un 195. panta 3. daļas – par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij vai pašvaldībai lielā apmērā, un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, ja šos noziegumus veikusi organizēta grupa.

E. Teice-Mamaja norāda: izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta.

Foto: VID

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru