Meklēšanas forma

Apmācies 0 °C Lēns vējš, 4.8 m/s no D
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Apstiprināti Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti

www.jelgavasvestnesis.lv
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien, 31. maijā, apstiprināja galīgos Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultātus Latvijā.

CVK informē, ka apstiprinātie rezultātu neatšķiras no iepriekš publiskotajiem vēlēšanu rezultātiem – astoņas EP deputātu vietas Latvijā ieguvuši pieci no 16 vēlēšanām reģistrētajiem deputātu kandidātu sarakstiem. Trīs deputātu kandidātu saraksti – «Jaunā Vienotība», sociāldemokrātiskā partija «Saskaņa» un Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» ieguvuši katrs pa divām EP deputātu vietām, bet «Attīstībai/Par!» un «Latvijas Krievu savienība» – katrs vienu deputāta vietu.

EP no Latvijas ievēlēti deputāti: Valdis Dombrovskis, Sandra Kalniete («Jaunā Vienotība»), Andris Ameriks, Nils Ušakovs («Saskaņa»), Dace Melbārde, Roberts Zīle («Nacionālā apvienība «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK»), Ivars Ijabs («Attīstībai/Par!») un Tatjana Ždanoka («Latvijas Krievu savienība»).

Vēlēšanās saņemtas 473 260 derīgas vēlēšanu aploksnes un 470 460 derīgas zīmes.

Pēc CVK sniegtās informācijas, no visām zīmēm 387 175 jeb 82,3 procenti zīmju bija grozītas – tādās, kurās vēlētāji izdarījuši vismaz vienu atzīmi «+» vai svītrojumu. Salīdzinot ar 2014. gada vēlēšanām, grozīto zīmju īpatsvars nav būtiski mainījies, – 2014. gada EP vēlēšanās tika saņemtas 83,3 procenti grozītu vēlēšanu zīmju.

Vēlēšanu aplokšņu skaits, kurās nebija derīgu zīmju, šoreiz veido 2801 jeb 0,6 procentus no derīgo aplokšņu kopskaita. Šajā skaitā ietilpst tukšas vēlēšanu aploksnes, vēlēšanu aploksnes ar dažāda satura zīmēm, saplēstām zīmēm vai cita apgabala zīmēm.

EP vēlēšanas Latvijā notika šā gada 25. maijā, un tajās piedalījās 474 390 jeb 33,6 procenti, kas ir nedaudz vairāk kā 2014. gadā, kad nobalsoja 30,24 procenti vēlētāju.

Foto: twitter.com/CVK_zinas

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti