Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Mērens vējš, 6.7 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

«Altum» uzņēmumiem segs izmaksas par energoauditu

www.jelgavasvestnesis.lv
Attīstības finanšu institūcija «Altum» uzņēmumiem, kas plāno uzlabot savu energoefektivitāti, no šī gada piedāvā jaunu iespēju – grantu energoaudita veikšanai. Grants sedz 85 procentus no kopējām energoaudita un nepieciešamo uzlabojumu izpētes, tehnisko risinājumu un ekonomiskā pamatojuma izstrādes izmaksām, paredzot 15 procentu paša uzņēmuma līdzdalību.

Grantu var izmantot valsts un pašvaldības uzņēmumi, privātie uzņēmēji un biedrības. Kopējā «Altum» grantiem paredzētā summa ir gandrīz viens miljons eiro. Maksimālais granta apjoms nav ierobežots, tomēr uzņēmuma investīcijām energoefektivitātes uzlabošanas projektā jābūt vismaz 25 reizes lielākām par saņemto grantu. Proti, ja granta apmērs ir 20 tūkstoši eiro, uzņēmumam energoefektivitātes paaugstināšanā līdz 2021. gada beigām jāinvestē vismaz 500 tūkstoši.

«Jaunais grants ir ļoti praktisks un vienkārši izmantojams atbalsta rīks uzņēmējiem, kas jau ir pieņēmuši lēmumu veikt energeofektivitātes uzlabojumus un samazināt enerģijas patēriņu. Ar grantu ir iespējams nosegt 85 procentus no projekta audita un izpētes izmaksām, kas lielāku projektu gadījumā var pārsniegt vairākus desmitus tūkstošus eiro, bet vidēji ir aptuveni 8000 eiro. Kombinējot grantu un «Altum» aizdevumu, uzņēmums iegūst vēl efektīvāku finanšu instrumentu energoefektivitātes uzlabošanai, kas rezultējas ne tikai finansiālā ieguvumā, bet arī augošā konkurētspējā un zaļākā saimniekošanā, kas ietekmē ikvienu no mums. Pēc līdzšinējās pieredzes, uzņēmumi enerģijas patēriņu samazina līdz pat 50 procentiem, panākot arī ātru investīciju atmaksāšanās laiku – vidēji 5,5 gados. Granta saņemšanas process ir maksimāli vienkāršots, uzņēmēja iesaisti paredzot tikai trīs posmos: izsakot vēlmi sadarboties, slēdzot līgumu un saņemot darba rezultātu, kas ir profesionāļu izstrādāts energoaudits, uzlabojumu tehniski ekonomiskais pamatojums un biznesa plāns,» norāda «Altum» Uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītājs Edgars Kudurs.

Jāpiebilst, ka SIA «Talsu Bio-Enerģija» ir pirmais granta saņēmējs, kurš attīstības projekta gaitā veiks energoauditu.

Foto: hrvzz.hr

Viedokļi

Pievienot komentāru